چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟

چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟
به مبتلایان به چاقی ، قند خون ، فشار خون بالا یا کلسترول بالا اغلب توصیه می شود کمتر غذا بخورند و بیشتر حرکت کنند ، اما تحقیقات جدید ما نشان می دهد اکنون یک ابزار ساده دیگر برای مقابله با این بیماری ها وجود دارد: محدود کردن زمان غذا خوردن خود را به یک روز 10- پنجره ساعت
 
مطالعات انجام شده در موش ها و مگس های میوه نشان می دهد محدود کردن وقتی که حیوانات به مدت 10 ساعت در یک پنجره روزانه غذا می خورند می توانند از بیماری های متابولیکی که بر میلیون ها دلار در ایالات متحده تأثیر می گذارد جلوگیری یا حتی معکوس کند.
 
ما دانشمندان - یک زیست شناس سلولی و متخصص قلب - و در حال بررسی اثرات زمان تغذیه بر سلامتی هستیم. نتایج حاصل از مگس ها و موش ها باعث شد كه ما و دیگران بتوانیم ایده غذای محدود با زمان را در افراد سالم آزمایش كنیم. مطالعات انجام شده بیش از یک سال نشان داد که TRE در بین افراد سالم ایمن است . بعد ، ما خوردن با محدودیت زمانی را در بیمارانی که شرایط آنها به عنوان سندرم متابولیک شناخته می شود ، آزمایش کردیم . ما کنجکاو بودیم که ببینیم آیا این رویکرد که تأثیر عمیقی بر موشهای آزمایشگاهی چاق و دیابتی دارد ، می تواند به میلیون ها بیمار که از علائم اولیه دیابت ، فشار خون بالا و کلسترول خون ناسالم رنج می برند ، کمک کند.
 
جهشی از پیشگیری تا درمان
محاسبه کالری و یا فهمیدن چربی ، کربوهیدرات و پروتئین در هر وعده غذایی چندان کار ساده ای نیست. به همین دلیل است که با استفاده از TRE یک استراتژی جدید برای مبارزه با چاقی و بیماریهای متابولیکی که میلیون ها انسان در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد فراهم می کند . مطالعات متعددی نشان داده اند كه TRE انتخاب شیوه زندگی است كه افراد سالم می توانند اتخاذ كنند و این می تواند خطر ابتلا به آنها برای بیماریهای متابولیك بعدی را كاهش دهد .
 
ویدئوهای پیشنهادی برای شما ...
 
پخش ویدیوعلوم و علمی تخیلی در فیلم ها ، با Live Science و Space.com
Slime Made Simple! علوم زنده شما را چگونه نشان می دهد
10/08/17Slime Made Simple!  علوم زنده شما را چگونه نشان می دهد
"ریک و مورتی" درست برخی از علوم را به دست می آورد!
03/10/19"ریک و مورتی" درست برخی از علوم را به دست می آورد!
ساعت رستاخیز: ساعت "ساعت" اکنون چیست؟
15/03/19ساعت رستاخیز: ساعت "ساعت" اکنون چیست؟
عجیب ترین اخبار علمی سال 2018
24/12/18عجیب ترین اخبار علمی سال 2018
علم "مگ"
10/08/18علم "مگ"
با این حال ، TRE به ندرت روی افرادی که پیش از این مبتلا به بیماری های متابولیکی تشخیص داده شده اند ، آزمایش می شود. علاوه بر این ، اکثریت قریب به اتفاق بیماران مبتلا به بیماریهای متابولیک اغلب در حال استفاده از دارو هستند ، و مشخص نیست که آیا این بیماران ایمن هستند که روزه خود را بیش از 12 ساعت روزه بمانند - همانطور که آزمایشات زیادی لازم است - یا اینکه TRE فایده ای دارد؟ علاوه بر داروهای آنها
 
در یک همکاری منحصر به فرد بین آزمایشگاه های علوم پایه و علوم بالینی ما ، این آزمایش را انجام دادیم که آیا محدود کردن غذا خوردن به یک پنجره 10 ساعته باعث بهبود سلامت افراد مبتلا به سندرم متابولیک می شود که همچنین برای مدیریت بیماری خود از داروهای کاهش فشار خون و کلسترول استفاده می کردند.
 
ما بیمارانی را از کلینیکهای UC San Diego جذب کردیم که حداقل سه از پنج معیار برای سندرم متابولیک را رعایت کردند : چاقی ، قند خون ، فشار خون بالا ، سطح کلسترول بد و سطح پایین کلسترول خوب. بیماران از یک برنامه تحقیقاتی به نام myCircadianClock که در آزمایشگاه ما تهیه شده بود ، استفاده کردند تا هر کالری را که به مدت دو هفته مصرف می کردند ، وارد سیستم شوند. این به ما کمک کرد تا بیمارانی را پیدا کنیم که احتمالاً بیشتر از 14 ساعت و بیشتر از 14 ساعت غذا بخورند و از 10 ساعته TRE سود ببرند.
 
فعالیت بدنی آنها را کنترل کردیم و با استفاده از یک ساعت مچی که بر روی مچ دست پوشیده بود ، خوابیدیم. از آنجا که برخی از بیماران با کنترل قند خون بد ممکن است در شب قند خون را تجربه کنند ، ما همچنین یک مانیتور مداوم گلوکز روی بازوی آنها قرار داده ایم تا قند خون هر چند دقیقه به مدت دو هفته اندازه گیری شود.
 
نوزده بیمار واجد شرایط برای مطالعه بودند. اکثر آنها قبلاً مداخلات استاندارد در زمینه کاهش کالری و انجام فعالیت بدنی بیشتر را انجام داده بودند. به عنوان بخشی از این مطالعه ، تنها تغییری که باید به دنبال آن وجود داشته باشد ، انتخاب خود پنجره 10 ساعته است که به بهترین وجه مناسب برای زندگی خانوادگی و کاری آنها باشد تا همه کالری خود را بخورند و بنوشند ، می گویند از 9 صبح تا 7 بعد از ظهر آب می نوشند. مصرف داروهای خارج از این پنجره مجاز بود. برای 12 هفته آینده آنها از برنامه myCircadianClock استفاده کردند و برای دو هفته آخر مطالعه آنها همچنین مانیتور مداوم گلوکز و فعالیت را داشتند.
 
زمان بندی دارو است
پس از گذشت 12 هفته ، داوطلبان برای معاینه کامل پزشکی و آزمایش خون به درمانگاه بازگشتند. ما نتایج نهایی آنها را با نتایج بازدید اولیه آنها مقایسه کردیم. نتایج ، که ما در سلول متابولیسم منتشر کردیم ، بسیار خوشحال کننده بود. ما دریافتیم که اکثر آنها مقدار متوسطی از وزن بدن ، به ویژه چربی ناحیه شکم خود را از دست داده اند. كساني كه هنگام روزه داري قند خون زيادي داشتند نيز اين قند خون را كاهش مي دهند. به طور مشابه ، بیشتر بیماران فشار خون و کلسترول LDL را بیشتر کاهش می دهند. همه این فواید بدون هیچگونه تغییر در فعالیت بدنی اتفاق افتاد.
 
کاهش پنجره زمان خوردن غذا نیز چندین مزیت ناخواسته داشت. به طور متوسط ​​، بیماران میزان کالری روزانه خود را 8 درصد متوسط ​​کاهش می دهند. با این حال ، تجزیه و تحلیل آماری ارتباط مستقیمی بین کاهش کالری و بهبود سلامت پیدا نکرد. مزایای مشابه TRE در فشار خون و کنترل قند خون نیز در بزرگسالان سالم که مصرف کالری را تغییر ندادند نیز یافت شد.
 
تقریباً دو سوم از بیماران همچنین خواب آرامش بخش در شب و گرسنگی کمتری در هنگام خواب گزارش دادند - مشابه آنچه در سایر مطالعات TRE در مورد گروههای نسبتاً سالم گزارش شده است . در حالی که محدود کردن همه غذا خوردن فقط به یک پنجره شش ساعته برای شرکت کنندگان سخت بود و باعث عوارض جانبی زیادی نیز شد ، بیماران گزارش دادند که به راحتی می توانند در مدت زمان 10 ساعت با غذا خوردن سازگار شوند. اگرچه پس از اتمام مطالعه ضروری نبود ، تقریبا 70٪ بیماران ما حداقل برای یک سال با TRE ادامه دادند. با بهبود سلامتی آنها ، بسیاری از آنها اعلام كردند كه داروهای خود را كاهش داده یا برخی از داروها را متوقف كرده اند.
 
علیرغم موفقیت این مطالعه ، خوردن با محدودیت زمانی در حال حاضر یک توصیه استاندارد از طرف پزشکان به بیماران خود که دارای سندرم متابولیک هستند نیست. این مطالعه یک مطالعه امکان سنجی کوچک بود. مراحل بعدی آزمایش های کنترل تصادفی دقیق تر و آزمایش های مکان چندگانه ضروری است. به همین منظور ، ما یک مطالعه بزرگتر در مورد بیماران مبتلا به سندرم متابولیک را شروع کرده ایم .
 
اگرچه ما ندیدیم که هیچ یک از بیماران ما در طی روزه های شبانه میزان قند خون ناخوشایندی را پشت سر بگذارند ، اما مهم است که خوردن با محدودیت زمانی تحت نظارت پزشکی انجام شود. از آنجا که TRE می تواند تنظیم متابولیک را بهبود بخشد ، لازم است که یک پزشک نیز توجه زیادی به سلامت بیمار داشته و داروها را بر این اساس تنظیم کند.
 
ما با احتیاط امیدواریم که خوردن با محدودیت زمانی بتواند یک رویکرد ساده و در عین حال قدرتمند برای معالجه افراد مبتلا به بیماریهای متابولیک باشد.
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]