بیوگرافی ماریلین مونرو

بیوگرافی ماریلین مونرو

بیوگرافی ماریلین مونرو

مریلین مونرو مشهور و یکی از مهمترین و بزرگترین سمبل جنسی هالیوود بود. این زندگینامه از مریلین مونرو اطلاعات مفصلی در مورد کودکی ، زندگی ، دستاوردها ، آثار و جدول زمانی وی ارائه می دهد.
حقایق سریع

تولد: 1 ژوئن 1926

ملیت: آمریکایی

مشهور: نقل قول های مریلین مونرو دو جنسی

درگذشت در سن: 36

خورشید نشانه: دوقلوی

متولد: لس آنجلس

مشهور به عنوان: بازیگر
خانواده:

همسر / سابق: آرتور میلر (م. 1956-1961) ، جیمز داگورتی (m. 1942-1946) ، جو دی مگگیو (م. 1954-1954)

پدر: مارتین ادوارد مورتنسن

مادر: گلادیس مروارید بیکر

خواهران و برادران: Berniece Baker Miracle ، رابرت کرمیتت بیکر

درگذشت: 5 اوت 1962

محل مرگ: برنت وود

شخصیت: ISFP

بیماری ها و ناتوانی ها: اختلال دوقطبی ، افسردگی ، کم کاری / لکنت زبان

ایالت ایالات متحده: کالیفرنیا

شهر: لس آنجلس

علت مرگ: خودکشی
حقایق بیشتر

یکی از اولین و ماندگارترین سمبل های جنسی هالیوود ، مریلین مونرو بازیگر با استعدادی بود که قبل از اینکه در فیلم ها بازی کند ، کار خود را به عنوان یک مدل آغاز کرد. محصول یک خانه شکسته ، او حتی هویت پدر بیولوژیکی خود را هم نمی دانست. وی که از زمان تولد به نام نورما جین مورتنسون نامگذاری شده بود ، او بیشتر دوران کودکی خود را در خانه های فرزندپروری گذراند زیرا مادرش از نظر روحی ناپایدار بود و از تربیت دختر خود به تنهایی ناتوان بود. دختر كوچك طفلتی سخت را تحمل كرد كه در اثر سوءاستفاده و بی اشتهایی به وجود آمد و به دلیل آن بعداً در چندین زندگی از مشکلات روحی رنج برد. او به عنوان یک زن جوان ، به آژانس مدل سازی کتاب آبی خیره شد و خیلی زود به لطف زیبایی و لطف چشمگیر خود به یک مدل بسیار موفق تبدیل شد. سرانجام او به فیلم ها منتقل شد ، ابتدا در نقش های جزئی ظاهر شد و قبل از نقش های مهم تر. او به زودی با ظاهر شدن بدون لباس در مجله 'Playboy' تصویری از یک سمبل جنسی را تهیه کرد. او به عنوان یک بازیگر زن در چندین فیلم موفق مانند "جنگل آسفالت" ، "هفت سال خارش" و "شاهزاده و دختر نمایش" بازی کرد. با این حال سالهای پایانی عمر مختصر وی با بیماری های روحی و الکلی مشخص شد. زماني كه در 36 سالگي از مصرف قرص هاي خوابيده بود ، زندگي او به موقع از بين نرفت.
Marilyn Monroe
اعتبار تصویر
قبلی
بعد
لیست های پیشنهادی: درگذشت جوان
چپ دست
کودکی و زندگی اولیه

    او به عنوان نورما جین مورتنسون در گلادیس مروارید بیکر متولد شد. او هویت پدر بیولوژیکی خود را نمی دانست و با تصور اینکه بازیگر هالیوود کلارک گابل پدرش است ، او را سرگرم کرد.
    مادرش از نظر ذهنی ناپایدار بود و به همین دلیل نورم جوان در مراقبت از فرزند قرار گرفت. او در مراقبت از دوست مادرش گریس قرار گرفت كه به او گفت كه روزی او ستاره فیلم خواهد شد و او را به دیدن فیلم برد.
    نورما بعداً به یتیمخانه و یک سری از خانه های پرورش داده شد. در برخی از خانه های پرورش دهنده او مورد آزار جنسی و بدرفتاری قرار گرفت.
    او هنگامی که فقط 15 یا 16 سال داشت ، با جیمز داگرتتی ازدواج کرد. او هنگامی که شوهرش در جنگ جهانی دوم از عضویت در بازرگانی دریایی درآمد ، با مادرش زندگی کرد.
    نقل قول ها: تو ، من ، من

لیست های پیشنهادی: مدلهای یهودی
قطره های مدرسه
بازیگران یهودی
بازیگران
حرفه

    او در حالی که همسرش در جنگ بود ، با آژانس مدل سازی کتاب آبی شروع به کار کرد. او موهای تیره خود را بلوند رنگ کرد و در چندین جلد مجله ظاهر شد. او به الگویی بسیار موفق تبدیل شد و مورد توجه بن لیون ، مدیر اجرایی فاکس قرن بیستم قرار گرفت که یک قرارداد شش ماهه به او پیشنهاد کرد.
    او نام ماریلین مونرو را به پیشنهاد لیون برگزید. اولین نقش اعتبار وی به عنوان پیشخدمت در فیلم سال 1947 با نام "سالهای خطرناک" بود. او ادامه حضور در نقش های جزئی در طی چند سال آینده و بدون موفقیت بزرگ.
    او در فیلم 1950 با نام "جنگل آسفالت" که بر اساس رمان به همین نام ساخته شده است ، نقش کمی اما مهم بازی کرد. این فیلم حول داستان گروهی از مردان که قصد سرقت جواهرات را دارند ، می چرخد.
    او تا دو سال دیگر به بازی در نقش های جزئی ادامه داد. در سال 1952 ، دو عکس غیر مشهور وی در تقویم ها ظاهر شد. وی با بیان اینکه او یک بازیگر زحمتکش است و برای پرداخت اجاره به پول نیاز دارد ، از تصمیم خود برای مطرح کردن غیرمجاز دفاع کرد. این امر موجب برآمدن همدردی برای او شد و محبوبیت او را به وجود آورد.
    او در سال 1952 با پیشنهادهای فیلم سیلاب شد و در سال فیلم های مختلفی ظاهر شد: "کسب و کار میمون" ، "برخورد با شب" ، "ما متأهل نیستیم!" و "زحمت نکشید". آخرین نقش اول بازیگر نقش اول او بود.
    در سال 1953 اولین فیلم قبضه در فیلم "نیاگارا" به او اهدا شد. فیلم نوار هیجان یکی از بزرگترین بازدیدهای بوکس سال است. او با این فیلم به وضعیت ستاره ای دست یافت.
    اگرچه موهای تیره ای داشت ، اما رنگ موی آن را بلوند رنگ می کرد و تصویر یک بمب افکن بلوند را برای خودش ایجاد می کرد. او یک زن بلوند گنگ را در فیلم "آقایان ترجیح می دهد مو بور" در سال 1953 به تصویر بکشد که به یک ضربه بزرگ تبدیل شد.
    او در فیلم "Seven Year Itch" در سال 1955 "دختر" را بازی کرد که بر اساس یک بازی سه کاره با همین نام ساخته شده است. این تصویر نمادین از ماریلین بود که روی یک شبکه مترو ایستاده بود و لباس سفید او توسط قطار عبوری دمیده است. این فیلم یک فیلم باکس آفیس بزرگ بود.
    در سال 1956 ، فیلم او "Bus Stop" منتشر شد. این فیلم برخلاف سایر فیلم های او ، اثری نمایشی بود که بیشتر آنها کمدی یا موزیکال بود. او در این فیلم یک آهنگ به نام "جادوی مشکی قدیمی" را خواند.
    در سال 1959 ، او بازیگر شکر "Kane" Kowalczyk ، یک بازیکن و خواننده اوکولله در "Some Like It Hot" را اجرا کرد که هم موفقیتی مهم و هم از نظر تجاری بود. این فیلم یکی از بهترین فیلمهایی است که تاکنون در هالیوود ساخته شده است.
    آخرین فیلم او در سال 1961 در فیلم The Misfits بود که در آن زن زنی که اخیراً طلاق گرفته بود بازی کرد. این فیلم همچنین از کلارک گابل در نمایش نهایی فیلم وی نیز حضور داشت.

لیست های پیشنهادی: زنان آمریکایی
بازیگران کالیفرنیا
بازیگران جمینی
بازیگران آمریکایی
آثار مهم

    او به عنوان یک بلوند گنگ در فیلم "آقایان ترجیح می دهد مو بور" که در آن بازیگر یک زن بسیار خوب طلایی بود ، مورد استقبال قرار گرفت. لباس صورتی که او در این فیلم می پوشد و ترانه اش "الماس بهترین دوست دختر است" از زمان دریافت وضعیت نمادین است.
    بهترین فیلم شناخته شده او کمدی "Some Like It Hot" است که موفق ترین فیلم تجاری او است. این فیلم به عنوان بزرگترین فیلم کمدی آمریکایی در تمام دوران توسط مؤسسه فیلم آمریکایی در سال 2000 معرفی شده است.

لیست های پیشنهادی: بازیگرانی که در دهه 30 هستند
شخصیت های فیلم و تئاتر زنان
شخصیت های فیلم و تئاتر آمریکایی
شخصیت های فیلم و تئاتر زن آمریکایی
جوایز و دستاوردها

    او برنده جایزه گلدن گلوب هنریتا: زن مورد علاقه زن فیلم جهان در سال 1953 شد.
    وی در سال 1960 با بازیگر نقش مکمل زن بهترین فیلم سینمایی گلدن گلوب در کمدی یا موزیکال به نمایش درآمد.
    نقل قول ها: شما

لیست های پیشنهادی: زنان جمینی
زندگی شخصی و میراث

    او سه بار ازدواج کرد و هرکدام از ازدواج های خود به طلاق پایان یافت. شوهر اول او جیمز داگورتی بود که وقتی تازه نوجوان بود با او ازدواج کرد. وی بعداً با بازیکن بیس بال ، جو دی مگگیو ازدواج کرد و ازدواج کرد. این ازدواج نیز با طلاق پایان یافت. ازدواج نهایی او با آرتور میلر بود که بعداً از او طلاق گرفت.
    وی شایعه شده بود که با جان و رابرت کندی روابط برجسته ای داشته است.
    وی در سالهای آخر عمر از چندین بیماری روانی رنج می برد و همچنین معتاد به الکل بود. وی در 5 آگوست 1962 توسط روانپزشک رالف گرینسون در خانه خود درگذشت. علت مرگ وی به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر "خودکشی احتمالی" عنوان شده است.

مرلین مونرو فیلم
1. برخی مانند آن داغ (1959)

(کمدی ، عاشقانه)
2. همه چیز درباره حوا (1950)

(درام)
3. جنگل آسفالت (1950)

(تریلر ، جرم ، فیلم-نویر ، درام)
4- خارش هفت ساله (1955)

(عاشقانه ، کمدی)
5. Mispits (1961)

(درام ، غربی ، عاشقانه)
6. نیاگارا (1953)

(Thriller، Film-Noir)
7. آقایان مو بور را ترجیح می دهند (1953)

(کمدی ، عاشقانه ، موسیقی)
8. چگونه با یک میلیونر ازدواج کنیم (1953)

(کمدی ، عاشقانه ، درام)

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]