بیوگرافی بری لارسون

بیوگرافی بری لارسون

بیوگرافی بری لارسون

بری لارسون بازیگر ، خواننده و فیلمساز آمریکایی است. برای آشنایی بیشتر با دوران کودکی ، خانواده ، زندگی شخصی و غیره از این زندگی نامه دیدن کنید.
حقایق سریع

تولد: 1 اکتبر 1989

ملیت: آمریکایی

مشهور: بازیگران سینما

سن: 30 سال ، زنان 30 ساله

خورشید نشانه: ترازو

همچنین به عنوان شناخته شده است: برایان Sidonie Desaulniers

متولد: ساکرامنتو ، کالیفرنیا

مشهور به عنوان: بازیگر

ایالت ایالات متحده: کالیفرنیا

شهر: ساکرامنتو

بری لارسون بازیگر ، خواننده و فیلمساز آمریکایی است. وی چندین شخصیت برجسته را در تلویزیون و فیلم ها به تصویر کشیده است. لارسون همچنین جوایز مختلفی از جمله "جایزه اسکار" را دریافت کرده است. بازیگری را در سنین جوانی شروع کرد. در سن 6 سالگی ، لارسون جوانترین دانشجویی شد که در یک برنامه بازیگری که توسط "تئاتر هنرستان آمریکایی" اجرا شد ، ثبت نام کرد. در دوران نوجوانی ، لارسون در سریال های تلویزیونی مانند "بزرگ کردن پدر" بازیگری کرد. او در روزهای ابتدایی فعالیت های حرفه ای خود ، در فیلم هایی مانند 'Hoot' و '21 Jump Street بازی کرد. لارسون وقتی که برای بازی در نقش اصلی فیلم "کوتاه مدت 12" انتخاب شد ، اولین شکست بزرگ کار خود را بدست آورد. پس از موفقیتش ، او در فیلم "اتاق" شخصیت قدرتمندی بازی کرد. لارسون به خاطر عملکرد ستارگان خود در این فیلم جوایز بسیاری کسب کرد. او همچنین چندین فیلم کوتاه کارگردانی کرده است. اولین کارگردانی او ، "بازو" ، با دریافت یک جایزه ویژه هیئت داوران در "جشنواره فیلم ساندنس" مورد تقدیر قرار گرفت. لارسون یک خواننده با استعداد است و یک آلبوم موسیقی نیز منتشر کرده است. او همچنین طرفدار محکم فمینیسم و ​​برابری جنسیتی است. او یکی از بنیانگذاران جنبش 'Time' Up 'است ، که هدف از بین بردن سوءاستفاده جنسی در صنعت سرگرمی است.
Brie Larson
اعتبار تصویر
قبلی
بعد
لیست های پیشنهادی: کارگردانان
زنان آمریکایی
کودکی و زندگی اولیه

    بری لارسون در اول اکتبر 1989 در ساکرامنتو ، کالیفرنیا ، برایان Sidonie Desaulniers متولد شد. والدین او ، هدر و سیلوین دسولنرز ، کایروپراکتورهای هومیوپاتی بودند و با هم کار می کردند. او یک خواهر کوچکتر به نام میلین دارد. پدرش اصالتاً فرانسوی-کانادایی بود. لارسون تحصیلات رسمی در مدرسه را دریافت نکرد و در خانه مدرسه شد. زبان اول او فرانسه بود.
    در سن 6 سالگی ، لارسون آرزوی بازیگر شدن را ابراز کرد. والدینش او را برای حضور در برنامه های آموزشی به تئاتر هنرستان آمریکایی بردند. لارسون جوانترین دانشجویی بود که برای این برنامه انتخاب شد.
    وقتی لارسون 7 ساله بود ، والدینش طلاق گرفتند. این باعث شد او دچار بحران عاطفی شود. مادرش به همراه دو دخترش به لس آنجلس نقل مکان کرد. در آنجا ، لارسون رویاهای خود را برای بازیگر شدن دنبال کرد. خانواده در یک آپارتمان یک اتاق زندگی می کردند و از منابع ناچیزی جان سالم به در می بردند.

لیست های پیشنهادی: بازیگران کالیفرنیا
خوانندگان ترازو
زنان خواننده
بازیگران ترازو
حرفه

    لارسون فعالیت بازیگری خود را از 8 سالگی با نمایش گفتگو "نمایش امشب با جی لنو" آغاز کرد. در این نمایش لارسون در حال اجرای یک تبلیغاتی تقلبی برای "Malibu Mudslide باربی" بود. در سال 2001 ، لارسون "امیلی" را در سینما "افزایش پدر" بازی کرد که از شبکه "WB" پخش شد. این سریال داستان یک بیوه را روایت می کند که سعی در بالا بردن دو دخترش دارد. لارسون نقش یکی از دختران را بازی کرد. این نمایش پس از 22 قسمت لغو شد.
    در سال 2003 ، لارسون در فیلم "کانال مستقیم" از کانال دیزنی "حق در مسیر" بازی کرد. در همان سال ، او شروع به برجسته کردن مهارت های موسیقی خود کرد. او چندین آهنگ را در وب سایت شخصی خود منتشر کرد. در سال 2004 ، لارسون در فیلم نوجوانان 'Sleepover' بازی کرد. در سال 2006 ، او در فیلم "هووت" با بازیگران Logan Lerman و Cody Linley ظاهر شد. در سال 2007 ، لارسون در فیلم انیمیشن "Farce of the Penguins" به شخصیت یک پنگوئن قرض داد. او در فیلم هایی مانند '13 در 30 سالگی 'و' به یاد داشته باشید 'در نقش های کوچک ظاهر شد.
    در سال 2005 ، لارسون آلبوم موسیقی خود را با نام "نهایتا خارج از PE" منتشر کرد که این آلبوم روی مخاطبان نوجوان متمرکز بود. پیش از انتشار این آلبوم ، لارسون DVD را منتشر کرد که موزیک ویدیو را برای یکی از آهنگ های خود با نام "او سعید" نشان می داد. این آلبوم اندکی بیش از سه هزار نسخه در ایالات متحده به فروش رسید.
    در سال 2009 ، لارسون در فیلم درام "سالن برنزه" بازی کرد. این فیلم حکایت از قصه چهار دختر نوجوان در یک شبانه روزی بود. اگرچه این فیلم موفقیت بزرگی نبود ، اما شخصیت لارسون مورد توجه قرار گرفت. در همان سال ، او به نقش 'کیت گرگسون' در سریال کمدی 'Showtime' در "ایالات متحده از تارا" ارائه شد. نقش او نقش نوجوان پرمشغله ای بود که با اختلال هویت جداکننده مادرش مقابله می کرد.
    در سال 2010 ، لارسون در "اقتباس صحنه ای" نمایش "شهر ما" در "جشنواره تئاتر ویلیام تاون" بازی کرد. این نمایشنامه او را به عنوان یک دختر جوان زودرس ، "امیلی وب" به نمایش گذاشت. شخصیت او توجه بینندگان و منتقدین را به طور یکسان جلب کرد. در سال 2011 ، لارسون نقش کمی در فیلم درام 'رامپارت' ایفا کرد.
    در سال 2012 ، لارسون با فیلم کوتاه "بازو" اولین کارگردانی خود را آغاز کرد. این فیلم در "جشنواره فیلم ساندنس" جایزه ویژه هیئت داوران را بدست آورد. او در اقتباس فیلم از مجموعه تلویزیونی '21 خیابان پرش 'اجرا کرد. لارسون به دلیل طنز صریح و بی پرده ای که در نقش هایش به وجود آورد ، همیشه از تشویق منتقدین پیروز شد.
    در سال 2013 ، لارسون به کارگردانی فیلم کوتاهی با عنوان "وزن گیری" با داستین بووزر. این فیلم در 'جشنواره فیلم SXSW' نمایش داده شد و نامزد دریافت جایزه بزرگ هیئت داوران شد. در همان سال ، لارسون اولین نقش اصلی خود را در یک فیلم به نمایش گذاشت. او در فیلم درام "کوتاه مدت 12" ، به کارگردانی Destin Daniel Cretton ، "گریس هوارد" را بازی کرد. این فیلم لارسون را به عنوان سرپرست در خانه ای برای نوجوانان مشکل دار به نمایش گذاشت. لارسون شخصیت آشفتگی عاطفی را به خوبی به تصویر کشید. عملکرد او توسط همه مورد قدردانی قرار گرفت
    در سال 2013 و 2014 ، لارسون در نقش های پشتیبانی کننده در فیلم هایی چون "The Spectacular Now" ، "Don Jon" و "The Gambler" ظاهر شد. در سال 2015 ، او بخشی از فیلم کمدی "Digging for Fire" بود. این فیلم به لارسون اجازه داد تا نقش خود را بداهه نوازی کند. در همان سال ، او در فیلم کمدی "Trainwreck" بازی کرد که وی را به عنوان خواهر شخصیت اصلی ، تصویربرداری شده توسط امی شومر بازی کرد.
    در سال 2015 ، لارسون نقش تعیین کننده شغلی را بر عهده گرفت. او در فیلم درام "اتاق" به کارگردانی لنی آبراهامسون "شادی" بازی کرد. "شادی" به عنوان زنی كه هفت سال در اسارت بود و با پسرش زندگی می كرد ، به تصویر كشیده شد. درد و رنج عاطفی مادر که در تلاش برای فرار با پسرش بود توسط لارسون به طرز چشمگیری به تصویر کشیده شد. عملکرد ستارگان او در این فیلم لارسون را به عنوان "جایزه اسکار" برای "بهترین بازیگر زن" بدست آورد. او همچنین برای همین فیلم جایزه "گلدن گلوب" و "BAFTA" را به دست آورد.
    پس از موفقیت در اتاق ، به لارسون نقش اصلی فیلم سینمایی اکشن-کمدی "آتش رایگان" ارائه شد. در سال 2017 ، او در فیلم "کنگ: جزیره جمجمه" نقش یک روزنامه نگار را بازی کرد. در همان سال ، او در فیلم زندگی نامه "قلعه شیشه ای" شخصیت اصلی بازی کرد. این بنا بر زندگی نویسنده آمریکایی جینت والز ساخته شده است و لارسون نقش نویسنده را بازی کرده است. او والس و تعامل خود را با خواهر و برادرهایش مشاهده کرد تا شخصیت خود را درخشان انجام دهد.
    در سال 2017 ، لارسون کارگردانی اولین فیلم بلند خود را ، "فروشگاه یونیکورن". این یک فیلم کمدی بود که لارسون را در نقش اصلی داشت. این فیلم موفقیت بزرگی نبود. لارسون در حال حاضر بیشتر روی حرفه بازیگری خود تمرکز دارد. او قرار است در فیلم های ابرقهرمانی "استودیوی مارول" به عنوان "کارل Danvers" ظاهر شود.

لیست های پیشنهادی: خوانندگان آمریکایی
بازیگران آمریکایی
کارگردانان آمریکایی
کارگردانان زن فیلم
زندگی شخصی

    لارسون در رابطه با الکس گرین ووالد نوازنده است. این زوج در سال 2016 درگیر شدند.
    لارسون طرفدار فمینیسم است. او اعتراضات شدیدی را علیه استثمار جنسی زنان ابراز کرد و یکی از بنیانگذاران 'Time's Up' است که ابتکاری برای جلوگیری از سوءاستفاده جنسی در صنعت سرگرمی است. در مراسم 88th جوایز اسکار ، هنگامی که تعدادی از قربانیان سوء استفاده جنسی به صحنه آمدند ، لارسون هرکدام از آنها را بغل کرد.

لیست های پیشنهادی: بازیگرانی که در دهه 30 هستند
خوانندگان زن آمریکایی
کارگردانان زن آمریکایی
شخصیت های فیلم و تئاتر زنان
چیزهای بی اهمیت

    لارسون تصمیم گرفت نام خود را تغییر دهد ، زیرا از نام خانوادگی اش "Desaulniers" ناامید شده بود که توسط مردم اشتباه گرفته شد. او نام "لارسون" را از نام مادربزرگ مادربزرگ خود ، "الوا جوزفین لارسون" گرفت. "لارسون همچنین از نام" كیرستن لارسون "الهام گرفته شده بود ، نام عروسكی كه قبلاً به عنوان هدیه دریافت كرده بود.
    در مراسم 89 سال جایزه اسکار ، لارسون جایزه بهترین بازیگر نقش اول را به کیسی افلک اهدا کرد. با این حال ، به دلیل ادعاهای جنسی علیه وی ، لارسون تصمیم گرفت كه او را تشویق نكنید ، حتی در شرایطی كه تماشاگران یك تشویق ایستاده به او دادند.

لیست های پیشنهادی: شخصیت های فیلم و تئاتر آمریکایی
شخصیت های فیلم و تئاتر زن آمریکایی
زنان ترازو

فیلم های بری لارسون
1. اتاق (2015)

(درام)
2. کوتاه مدت 12 (2013)

(درام)
3. اسکات زائر در مقابل جهان (2010)

(کمدی ، اکشن ، عاشقانه)
4. 21 خیابان پرش (2012)

(کمدی ، جرم ، اقدام)
5. قلعه شیشه ای (2017)

(بیوگرافی ، درام)
6. اکنون دیدنی (2013)

(کمدی ، درام ، عاشقانه)
7. کنگ: جزیره جمجمه (2017)

(اکشن ، علمی تخیلی ، فانتزی ، ماجراجویی)

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]