چگونه یک رابطه والدین و فرزند خوب برقرار شود

 چگونه یک رابطه والدین و فرزند خوب برقرار شود

رابطه والدین و فرزند از مهمترین موارد در زندگی یک فرد است. به عنوان یکی از اولین ارتباطات یک کودک ، روابط والدین برای همه پس از آن نوار را تعیین می کند. اوراق قرضه مثبت والدین و فرزند باعث تقویت استقلال ، کنجکاوی ، عزت نفس و مهارتهای بهتر تصمیم گیری می شود. با درگیر شدن در زندگی خود و ایجاد ارتباطات قوی تر ، رابطه خود با فرزندتان را بهبود ببخشید. همچنین ، یاد بگیرید که چگونه رابطه والدین و فرزند خود را با زمان سازگار کنید.

 

 

قسمت 1
درگیر شدن
 1. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 1
  1
  در سطح آنها قرار بگیرید. با برقراری ارتباط با آنها به روشی متناسب با سن می توانید رابطه خود با فرزند خود را غنی کنید. آموزش ، کار روی پروژه ها را انجام دهید و به شکلی بازی کنید که کودک شما با آن آشنا باشد. این به شما کمک می کند تا با شما پیوند برقرار کنند و به نظر می رسد شما نزدیکتر شوید
  • اگر یک کودک نو پا دارید ، روی زمین بروید و یک شهر را از بلوک ها بسازید. اگر نوجوانان یا نوجوانان مسن تری دارید ، در یک دور از بازی های ویدئویی شرکت کنید.
  • به احتمال زیاد شما در طول این نوع فعالیت ها مکالمه را ایجاد می کنید تا اینکه سعی کنید آنها را در میز شام صحبت کنید. [1]
 2. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 2
  2
  بر اهمیت زمان خانواده تأکید کنید. در حالی که فرزندان شما باید بدانند که شما فردیت آنها را تصدیق می کنید و به آن احترام می گذارید ، همچنین وقتی خانواده را به عنوان یک واحد بالا می برید ، حساب می شود. وقت خانواده را به یک قسمت منظم و خاص از روال خود تبدیل کنید.
  • بیشتر شبهای هفته با هم وعده های غذایی بخورید و همه دوست داشته باشید قله ها و چاله های خود (یعنی بهترین و بدترین لحظات) روز را به اشتراک بگذارید. با هم به رویدادهای ورزشی ، فیلم ، یا اجتماعات اجتماع بروید.
 3. تصویری با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 3
  3
  برای هر کودک یک بار و یک بار اختصاص دهید. سپری کردن وقت در کنار هم به عنوان یک واحد ضروری است. همچنین باید زمان خود را برای تمرکز روی تک تک کودکان اختصاص دهید. اولویت بندی یک بار در یک زمان به شما در ایجاد ارتباط با هر کودک کمک می کند. به علاوه ، همچنین به شما کمک می کند تا روی نقاط قوت و استعدادهای فردی کودک تمرکز کنید.
  • برای مشارکت با هر یک از فرزندان خود سرگرمی مشترک پیدا کنید. شاید به شما یک بچه یاد بدهید که آخر هفته ها چگونه ماهی بگیرد. یا ، با دیگری در زمینه اجرای یک پیانو کار کنید. بخشی از برنامه هفتگی خود را برای ایجاد یک رابطه خاص با هر کودک آزاد کنید. [2]
 4. تصویر با عنوان ایجاد یک رابطه والدین و فرزند خوب مرحله 4
  4
  با دانشگاهیان ، دوستی ها و برنامه های فوق برنامه در تماس باشید. والدینی که با فرزندان خود روابط خوبی دارند درگیر زندگی آنها می شوند. اگر به سادگی هر روز "صبح بخیر" و "شب بخیر" بگویید ، نمی توانید انتظار داشته باشید که پیوند محکمی با فرزندان خود داشته باشید.
  • این قابل درک است که شما مشغول کارهای دستکاری و سایر مسئولیت ها هستید ، اما باید تلاش کنید تا فرزندان خود را نیز بشناسید و از آنچه در زندگی آنها اتفاق می افتد مطلع شوید.
  • اگر اوقات فراغت دارید ، پیشنهاد دهید که در مدرسه داوطلب شوید ، یک بازی سافت بال را مربی کنید ، یا مرتباً با معلمان فرزندان خود ملاقات کنید تا در مورد عملکرد دانشگاهی خود به روز باشید.
  • در هنگام انجام کارهای خانه با آنها بنشینید. به آنها کمک کنید تا خطوط خود را برای بازی در مدرسه تمرین کنند. دوستان بچه های خود را از آنجا دعوت کنید تا بدانید چه تأثیراتی در اطراف آنها وجود دارد. [3]
 5. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 5
  5
  بچه اطراف. به بچه های خود بگویید که همه چیزها همیشه نباید بین شما جدی باشند. البته ، شما می خواهید که آنها به اقتدار خود احترام بگذارند ، اما می خواهید با آنها بخندید. یک حس سرگرمی می تواند زندگی آنها را زنده کند و خاطراتی دلپذیر بسازد. [4]
  • برای مکمل وعده های غذایی یا زمان بازی با کودکان کوچکتر ، چهره ها یا سر و صداهای دیوانه وار ایجاد کنید. با کشیدن شوخی یا گفتن جوک با نوجوانان احمقانه رفتار کنید.

 

قسمت 2
حفظ ارتباط مثبت
 1. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 6
  1
  قابل اعتماد باشید. به عنوان والدین ، ​​مهم است که پایه و اساس اعتماد ایجاد کنید. اعتماد به بسیاری از نقش ها در فرزندپروری ترجمه می شود. البته کودک شما باید بداند که می تواند به شما اعتماد کند تا در آنجا باشید. وقتی می گویید کاری انجام دهید ، این کار را انجام دهید. روی حرفت وایستا. این به فرزند شما کمک می کند تا پیوست های اولیه ایمن را ایجاد کند که بر روابط آینده تأثیر بگذارد.
  • با این حال ، اعتماد همچنین به معنای احترام به نیاز فرزند شما به حفظ حریم خصوصی و نگه داشتن اعتماد به نفس آنها هنگام اشتراک با شما است. [5]
  • اعتماد لزوماً به معنای این نیست که شما به آنچه فرزندتان می گوید اعتقاد دارید ، اما به این معنی است که شما سعی خواهید کرد و به آنها شک و تردید می دهید.
 2. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 7
  2
  گوش دادن فعال و بدون حواس پرتی را تمرین کنید. والدین شلوغ هستند. اما ، شما همچنین می خواهید که فرزندانتان بدانند که شما به آنچه می گویند اهمیت می دهید. حتی اگر فرزند شما در مورد همان موضوع در مدرسه شکایت دارد یا درام و نوجوان را ادامه می دهد ، ادامه می دهد ، سعی کنید تمام توجه آنها را به آنها جلب کنید. وقتی به طور جدی گوش می کنید ، پیوند خود را با فرزند خود تقویت می کنید و اهمیت آنها را برای شما نشان می دهید.
  • تلفن خود را خاموش کرده و تلویزیون را خاموش کنید. به منظور آماده سازی پاسخ خود ، آنها را از منطقه خارج نکنید. راستی به فرزند خود گوش دهید و سعی کنید پیام آنها را بفهمید. رو به رو شوید تا با آنها روبرو شوید. ارتباط چشمی برقرار کن. از زبان بدن باز استفاده کنید. بدون قضاوت یا بیان چهره منفی گوش کنید. [6]
  • پس از پایان صحبت ، آنچه را که شنیدید خلاصه کنید. به عنوان مثال ، دختر شما می گوید ، "همه دختران مدرسه آخر هفته آینده به این اردو می روند. اما ، باید به آن عروسی احمقانه برویم. "ممکن است بگویید ،" به نظر می رسد ناامید شده اید زیرا نمی توانید در اردوگاه شرکت کنید. "
 3. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 8
  3
  3 F از فرزندپروری مؤثر را دنبال کنید. هر کودک هنگام ارتباط و رفتار کمی پاکت را تحت فشار قرار می دهد. با این حال ، به عنوان فرد بالغ ، شما باید تمایل داشته باشید که به طور پنهانی و آرام به سوء رفتار پاسخ دهید. برای کمک به نظم و انضباط در روابط عمومی والدین و فرزند ، به کمک 3 اف بروید.
  • محکم باش. پیامدها را بیان کنید و آنها را به طور مداوم اعمال کنید.
  • منصف باشید اطمینان حاصل کنید که مجازات متناسب با جرم است. سعی کنید از پیامدهای خشن یا بیش از حد خودداری کنید.
  • دوستانه باشید سخنان خود را با لحنی مداوم و در عین حال مودبانه بیان کنید. از بلند کردن صدای خودداری کنید. به سادگی توضیح دهید که چه شرایطی را نقض کرده و عواقب آن را بیان می کنید. همچنین ، وقت خوبی انجام دهید تا از آنها تمجید کنید. [7]
 4. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 9
  4
  مکالمات کنار هم را آرام کنید. نوجوانان و نوجوانان به راحتی با ارتباط بیش از حد چهره به چهره می توانند مرعوب شوند. با برنامه ریزی برخی از گفتگوهای خود در موقعیت موازی فشارها را کاهش دهید. هنگامی که او را به تمرین راگبی می کشید ، از فرزند خود در مورد زورگویی در مدرسه سؤال کنید. هنگام پخت و پز در آشپزخانه ، از دخترتان در مورد علاقه جدید خود بپرسید.
  • از این زمان استفاده کنید تا واقعاً با فرزندتان آشنا شوید ، از جمله علایق ، ترجیحات ، سرگرمی ها و غیره ، علایق ، علاقه ها و پیش زمینه شخصی خود را با فرزند خود نیز به اشتراک بگذارید.
  • بر علایق مشابهی که ممکن است هر دو با آنها به اشتراک بگذارید تأکید کنید. فرزند شما هنگام صحبت با این روش بیشتر درگیر و باز می شود. [8]

 

قسمت 3
تغییر رابطه به مرور زمان
 1. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و کودک مرحله 10
  1
  قوانین را مرور کنید و با بزرگتر شدن فرزندان ، امتیازات خود را افزایش دهید. با افزایش سن فرزندان ، بازنگری در قوانین و دستورالعمل های خود و تغییر در صورت لزوم بسیار مهم است. کودکان باید ببینند که با افزایش سن ، به آنها با مسئولیت بیشتری اعتماد می کنید. با این وجود ، این ممکن است هنگام شکستن قوانین ، به پیامدهای جدی تری نیز منجر شود.
  • با نشستن با فرزندان و بحث در مورد قوانین ، همکاری را تشویق کنید. شما ممکن است بگویید ، "به نظر می رسد شما مشکلی در چسبیدن به کالاهای مسافرتی ساعت 9 عصر خود نداشته اید. از آنجا که شما بزرگتر هستید ، فکر می کنم که این کار را با یک ساعت افزایش دهیم. چگونه صدا می شود؟ " [9]
 2. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و فرزند مرحله 11
  2
  آنها را در تصمیم گیری ها بگنجانید. احساسی که یک نوجوان بدست می آورد وقتی والدینشان واقعاً می خواهند نظرشان بی ارزش باشد. بسیاری از والدین به جای اینکه به فرزندانشان اجازه دهند نقش بازی کنند ، فقط تصمیمات خود را می گیرند. با این حال ، هنگامی که فرزندان شما نوجوان و بزرگسال هستند ، می تواند احساس استقلال به آنها بدهد تا عقاید خود را مطرح کنند.
  • به کودکان بزرگتر اجازه دهید تصمیمات بیشتری مانند انتخاب لباس ، وعده های غذایی ، فعالیت ها یا برنامه های تعطیلات را در نظر بگیرند. شما ممکن است نظر خود را در مورد رسیدگی به امور خانواده بپرسید تا نشان دهد که به نقطه نظر آنها احترام می گذارید. [10]
  • به عنوان مثال ، ممکن است بگویید "جکسون ، پیشنهاد شما برای این شب فیلم خانوادگی در این هفته چیست؟" یا "کجا می خواهید برای استراحت تابستان بروید؟"
 3. تصویر با عنوان ایجاد یک رابطه والدین و فرزند خوب مرحله 12
  3
  کودک خود را تشویق کنید تا چالش های خود را انجام داده و استقلال پیدا کند. وقتی فرزند شما با شما رابطه محکمی برقرار کرده است ، آنها احساس قدرت می کنند که به دنیای بیرون بروند و چالش هایی را به پیش ببرند. حامی فرزند خود باشید و آنها را به سمت پیشرفت کارآیی بیشتر با گذشت زمان سوق دهید. [11]
  • این ممکن است به نوجوان شما اجازه دهد تا لباسشویی های خود را آماده کند تا آنها را برای زندگی در دانشگاه آماده کند. با این حال ، این همچنین ممکن است باعث شود که فرزند شما بتواند در برابر قلدرها ایستادگی کند یا با معلمی که به آنها نمره ناعادلانه ای داده است صحبت کند (با احترام).
  • توانمندسازی از طریق آموزش تدریجی اتفاق می افتد. به فرزند خود بیاموزید که چگونه کارهای بیشتری انجام دهد یا وظایف بیشتری داشته باشد. با آنها از طریق موقعیتهای استرس زا اجتماعی بازی کنید. سپس ، برای تشویق پیشرفت های آینده ، به آنها بازخورد دهید.
 4. تصویر با عنوان روابط خوب والدین و فرزند مرحله 13
  4
  باز کنید و طرف انسانی خود را نشان دهید. هرچه فرزندانتان بالغ می شوند ، خوب است که کمی از کلاه والدین خود را استراحت کنید و به آنها اجازه دهید نگاهی زیر به شخص بیندازند. در حقیقت ، نشان دادن سمت انسان به فرزندانتان می تواند درسی را تقویت کند. از داستانهای شخصی متناسب با سن استفاده کنید تا راه هایی را برای یادگیری و رشد فرزندانتان به خانه برسانید.
  • به عنوان مثال ، اگر در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار گرفتید ، آن را با فرزند خود به اشتراک بگذارید و توضیح دهید که چگونه طی کردید. آنها به دلیل چگونگی غلبه بر قلدری به شما قوی و شکست ناپذیر نگاه می کنند. [12]

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]