چگونه سپاسگزار باشیم

 چگونه سپاسگزار باشیم

دلیل خوبی وجود دارد که باور کنیم افرادی که شکرگذاری می کنند نسبت به افرادی که این کار را نمی کنند شادتر و سالم تر هستند. [1] مردم شکرگزار به جای وسواس بیشتر از آنچه فاقد وسواس هستند ، از آنچه دارند ، قدردانی می کنند. آنها از دیگران قدردانی می کنند و در نتیجه غالباً در عوض از آنها قدردانی بیشتری می کنند. آنها هر روز را فرصتی جدید برای خوشبختی می دانند ، نه چالشی دیگر برای مبارزه با آن. اگرچه ممکن است برخی از افراد شکرگزارتر باشند ، تصور نکنید که نمی توانید چشم انداز شکرانه تری در زندگی خود پرورش دهید. ممکن است کار ساده ای نباشد اما شکرگزار باشید که تلاش کردید!

 

 

1

سپاسگزار بودن در لحظه

 1. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 1
  1

  یک دقیقه وقت بگذارید تا از زندگی خود سپاسگذار باشید. گاهی اوقات یک راه خوب برای بازگشت به مسیر و احساس بهتر استراحت است. شما باید مواردی را تشکر کنید که از آنها سپاسگزار باشید و گاهی اوقات استراحت دلیل خوبی برای شکرگذاری است.

  • در محل کار ، مدرسه ، و غیره ، به پیاده روی در ساختمان خود بروید یا به مدت 15 دقیقه در خارج از خانه قدم بزنید تا هوای تازه و موزه را نفس بکشید که چقدر شکرگزار هستید که فرصتی برای استراحت ، کشش پاهای خود ، کشیدن پاهای خود ، احساس آفتاب دارید ، و غیره.
  • لحظه ای توجه کنید تا چیزهای کوچکی را که از آنها تشکر می کنید ، متوجه شوید ، مانند فنجان قهوه صبحگاهی یا بالش هنگام خوابیدن برای خوابیدن در شب.
 2. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 2
  2

  به کسی بگویید که از آنها قدردانی کنید . بنابراین اغلب زندگی شلوغ می شود که فراموش می کنید به مردم بگویید که چقدر برای شما مهم است ، یا اینکه متوجه شده اید که چه کاری انجام می دهند و این برای شما بسیار معنی دارد. ابراز تشکر از دیگران ، فضای شکرگذاری را ایجاد می کند که می تواند به تدریج گسترش یابد. مثلا:

  • اگر همسر شما ناهار خود را برای شما بسته است ، با آنها تماس بگیرید یا از آنها متن بنویسید مانند "عسل ، می دانم بسته بندی ناهار برای شما چندان به نظر نمی رسد ، اما من واقعاً درک می کنم که چگونه همیشه سعی می کنید صبح من را کمی ذرق تر کنید. "
 3. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 3
  3

  در مورد قدردانی با خانواده صحبت کنید. وقت بگذارید ، مانند وعده غذایی عصرانه ، در مورد چیزهایی که در آن روز از شما سپاسگزار بود صحبت کنید. بگذارید هر یک از اعضای خانواده نوبت خود را برای گفتگو در مورد آنچه که باعث تشکر از آنها در آن روز شده است ، بگذارید. [2]

  • این کار را یک روال معمول کنید تا دور میز بروید و حداقل 1 موردی را ذکر کنید که قبل از حفر کردن از آنها تشکر می کنید.
  • سعی کنید تا حد ممکن مشخص شود. به عنوان مثال ، به جای گفتن "من از همه شما که در آنجا حضور دارید سپاسگزارم" می توانید بگویید "من ممنونم که همه شما در تعطیلات آخر هفته به من کمک می کنید تا به باغ تمایل داشته باشم."
 4. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 4
  4

  ارسال یادداشتهای تشکر . واقعاً شگفت انگیز است که ارسال فقط یک یادداشت تشکرآمیز کوچک می تواند انجام دهد. یک یادداشت سپاسگزار تصدیق می کند که شخص به شما چیزی داده است (زمان ، تلاش ، یک هدیه) که آنها مجبور به انجام آن نبودند و از کاری که انجام داده اید قدردانی می کنید. لازم نیست یک رمان عظیم بنویسید که از آنها تشکر کنید ، فقط چند سطر که به آنها اجازه می دهد آنها و هدایا ، زمان ، تلاش و غیره را برای شما بدانند.

  • متشکریم متون ، ایمیل ، پیام صوتی و غیره برای ارسال (و دریافت) بسیار عالی هستند ، اما هنوز به نظر می رسد چیز خاصی به خصوص در مورد یادداشت شما با تشکر از دست نویس وجود دارد.
  • یادداشت تشکر شما می تواند به سادگی یک پیام پس از ارسال با پیام کوتاه باشد ، یا می توان آن را بر روی دفترچه با گل یا دودل قلب نوشت.
 5. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 5
  5

  بعنوان بخشی از تشکر دوباره به من بدهید. سپاسگزار بودن فقط این نیست که به مردم بخاطر سپاسگذاری کنی - این هم به معنای بازگشت به جامعه و دوستان است. این بدان معنا نیست که شما پس می دهید تا همه چیز یکسان باشد و هیچ کس به کسی مدیون چیزی نیست. هدیه کنید زیرا این کار درستی است و به دلیل اینکه انجام آن احساس خوبی دارد. [3]

  • اگر فرد را می شناسید ، مستقیماً به آنها کمک کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید مادربزرگ خود را به ملاقات های او ببرید یا به دوست خود کمک کنید تا به مکان جدید او برود.
  • اگر فرد را نمی شناسید ، کارهای خوب آنها را ادامه دهید. به عنوان مثال ، می توانید با راهنمایی دیگران به مشاور دانشگاه خود بازپرداخت کنید.
 6. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 6
  6

  روی نیت مهربانی که به شما نشان داده شده است تمرکز کنید. هنگامی که شخصی کاری را برای شما انجام می دهد - به شما هدیه می دهد ، یک غذای گرم به شما می دهد ، پیشنهاد می کند مقاله خود را بخوانید و مقاله خود را ویرایش کنید - روی این مسئله تمرکز کنید که چگونه آنها سعی کرده اند چیز خوبی را به زندگی شما وارد کنند. کسی وقت گرانبها ، پول و غیره را از دست داد ، فقط برای اینکه بتواند کاری را برای شما انجام دهد. [4]

  • این تمرکز فضایی از قدردانی را ایجاد می کند که از طریق اعمال و سخنان شما به افراد دیگر منتقل می شود ، به خصوص اگر فرزند دارید. [5]
 7. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 7
  7

  حتماً به طور مرتب "ممنون" بگویید. از باریستایی که قهوه شما را تهیه می کند تشکر می کنم ، از شخصی که در را برای شما قرار داده است تشکر می کنم ، از مشتری خدمات مشتری که به شما کمک کرده تا دریابید که چرا تلفن شما کار نمی کند تشکر می کنم گفتن کلمات با صدای بلند می تواند به تقویت احساس قدردانی در زندگی شما کمک کند. [6]

  • از کلمات "متشکرم" به عنوان نوعی دعا یا مانترا استفاده کنید. می توانید از موارد خاص تشکر کنید ، یا می توانید کلمات را بارها و بارها برای خود تکرار کنید. به عنوان مثال ، می توانید از غذایی که امروز صبح خوردید تشکر کنید ، باران برای آب دادن به همه درختان ، ژاکت باران خود را برای خاموش نگه داشتن باران و غیره.
  • با پرورش قدردانی (و با صدای بلند صحبت کردن) ، می توانید کارهایی مانند سهولت عصبانیت ، اضطراب ، افسردگی و سایر مشکلات سلامتی را انجام دهید.
  • وقتی می گویید از مردم تشکر می کنید ، با چشمان ارتباط برقرار کرده و لبخند بزنید تا صداقت را حس کنند.
 8. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 8
  8

  دلایلی برای شکرگذاری پیدا کنید ، حتی اگر مشکل باشد. گاهی اوقات شکرگذاری در زندگی ممکن است واقعاً سخت باشد. با این حال ، این زمان ها است که حتی تشکر از قدردانی نیز مهمتر است زیرا این امر به شما کمک می کند تا در اوقات سخت و دشوار بهتر از عصبانیت یا ناراحتی باشید. [7]

  • برای پرورش قدردانی از چیزی مانند یک کار دشوار یا خسته کننده ، لیستی از موارد خوب در مورد کار تهیه کنید: این به شما پول می دهد تا بتوانید مواد غذایی بخرید و یک سقف روی سر خود داشته باشید ، این امکان را به شما می دهد تا اتوبوس را در آن جا بگیرید شهر و دیدن خورشید صبح زود ، و غیره.
  • برای چیزی مثل شکستن یا مرگ کسی که دوستش دارید باید به خودتان فرصت دهید تا اندوهگین شوید و ناراحت شوید. سپاسگزار بودن به معنای دور شدن از احساساتی مانند غم و اندوه ، عصبانیت و غیره نیست بلکه به معنای مدیریت بیشتر آنها است. بعد از اینکه وقت خود را برای اندوه انداختید ، لیستی از چیزهایی را که یاد گرفتید و یا از آنها از شما سپاسگزار است ، تهیه کنید ، و سپس آنچه را که از رابطه تمام شده سپاسگزار هستید ، تشکر می کنیم.

 

2

ایجاد یک ذهنیت سپاسگذارتر

 1. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 9
  1

  یک ژورنال سپاسگزاری کنید. هر روز دلایل شکرگذاری خود را ثبت کنید تا در حافظه خود سیمان کنید. مهم نیست که زندگی شما در حال حاضر چقدر دشوار باشد ، همیشه چیزی وجود دارد که باید از آن تشکر کنید. پیدا کردن این امر به شما کمک می کند تا با سایر بخش های زندگی مقابله کنید. [8]

  • در هر پنج مورد تقریباً پنج مورد را ضبط کنید. اینها می توانند به همان سادگی چیزهایی باشند که "خورشید می درخشد" ، یا می توانند به بزرگی "پیشنهادی مهم دیگر من" باشند.
  • هر روز کمی وقت صرف کنید تا به چیزهایی بپردازید که از آنها بیشترین تشکر را دارید. حتی ممکن است متوجه شوید که بیش از پنج مورد دارید که می خواهید ضبط کنید.
  • اگر به یادآوری کمی نیاز دارید ، یک برنامه روزنامه نگاری سپاسگزاری را برای تلفن خود بارگیری کنید که اعلان های روزانه را برای شما ارسال می کند.
 2. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 10
  2

  در صورت لزوم به مجله سپاسگزاری خود مراجعه کنید. هنگامی که شما در حال گذراندن دوران بسیار دشوار هستید ، بازگشت به آنچه که قبلاً نوشتید ، مفید است. اگر واقعاً کار سختی است ، کوچکترین چیزهایی را پیدا کنید که بتوانید از آنها سپاسگزار باشید. [9]

  • به عنوان مثال ، حتی اگر به بیماری ترمینال مبتلا باشید ، می توانید از چیزهایی مانند کسی که شما را برای شام ، یک تختخواب گرم یا گربه شما با شما مشغول خوردن می کند ، سپاسگزار باشیم. همه این چیزهای کوچک می توانند آسیب بزرگ چیز بزرگ (بیماری) را تحمل کنند.
 3. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 11
  3

  از دوستان عزیز تشکر کنید. هدف خود را از شکرگذاری بیشتر با یک دوست نزدیک یا عضو خانواده تقسیم کنید و از آنها کمک بخواهید. کسی را انتخاب کنید که بتوانید در مورد چیزهایی که از آنها سپاسگزار هستید با او راحت صحبت کنید. همچنین ، آن را به شخصی بسپارید که هنگام پایین آمدن از شیب لغزنده شکایت از چیزهایی ، شما را پاسخگو کند.

  • این ممکن است به عنوان یک خیابان دو طرفه بهتر کار کند - یعنی هر یک از شما به دیگری کمک می کنید تا فردی شکرگزار شوید. [10]
 4. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 12
  4

  چگونه فکر می کنید در مورد مشکلات می چرخید. افرادی که از اتفاقات زندگی شان سپاسگزار هستند ، زندگی ساده تری از شما نمی گذرانند. در حقیقت ، بسیاری از افرادی که به وفور عمل می کنند ، قدری تلاش کرده اند. با این حال ، آنها می فهمند که این مسئله نیست که مشکل است ، اینطور است که شما چگونه درباره وضعیت فکر می کنید که آن را آسانتر یا دشوارتر می کند. [11]

  • به عنوان مثال ، اگر مجبور باشید برای پرداخت هزینه دانشگاه اقدام به کار کنید ، می توانید به جای اینکه از وقت آزاد بگذرانید ، به این فکر کنید که چطور کار شما به شما مسئولیت می دهد.
 5. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 13
  5

  از کلمات مناسب برای توصیف زندگی خود استفاده کنید. استفاده از زبان منفی و برچسب زدن می تواند شرایط را دشوارتر کرده و به طور کلی شکرگذاری را برای شما سخت تر کند. به عنوان مثال ، برچسب زدن به آن "بیماری وحشتناک من" درک منفی تر از گفتن "بیماری که من دارم" ایجاد می کند. در حالت دوم ، شما نه تنها بیماری را بخشی از شما نمی کنید بلکه از زبان بی طرف استفاده می کنید نه منفی. [12]

  • قدردانی خود را در کلماتی که برای توصیف زندگی خود استفاده می کنید ، بگنجانید. به عنوان مثال ، می توانید بگویید "حتی اگر این بیماری را تجربه کنم ، متشکرم که درمان فوق العاده ای را پشت سر گذاشتم و حمایت خانواده ام را دارم."
 6. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 14
  6

  نسبت به خود و افراد دیگر مثبت باشید. برخورداری از خود و دیگران باعث می شود که بتوانید واقعاً شکرگذار باشید. وقتی فهمید که در مورد خود یا شخص دیگری فکر منفی می کنید ، این فکر را متوقف کنید و چرخانید. به عنوان مثال ، اگر فکر می کنید "وقتی ریاضی خیلی احمقانه هستم" به جای خود بگویید "من با این مشکل ریاضی مشکل دارم" به جای آن. [13]

  • یک تغییر ساده در زبان و ادراک چیزها را مجدداً فریم می کند تا مشکل شما نباشد ، این است که بین شما و این مشکل ارتباط وجود دارد. و این چیزی است که می توانید بر آن غلبه کنید.

 

3

پرورش تشکر از سلامت روحی و جسمی

 1. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 19
  1

  یک رژیم غذایی سالم بخورید. اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی را در بدن خود قرار می دهید که به شما کمک می کند احساس خوبی داشته باشید و همین باعث می شود احساس شکرگذاری نیز راحت تر شود. به دنبال سبزیجات و میوه هایی مانند کلم ، فلفل قرمز و موز باشید. کربوهیدراتهای خوب مانند برنج قهوه ای ، غلات کامل و جو دوسر. و پروتئین هایی مانند سالمون ، آجیل ، گوشت بدون چربی و تخم مرغ.

  • اعتدال و تنوع مهم است. رژیم شما فقط نباید از میوه و سبزیجات باشد. شما به پروتئین و کربوهیدرات خوبی نیز احتیاج دارید.
  • حتما از شکرهای تصفیه شده خودداری کنید و نمک را تا حد امکان به آن اضافه کنید.
 2. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 20
  2

  با نوشیدن مقدار زیادی آب هیدراته بمانید . آب یک جزء ضروری برای اطمینان از اجرای هر بخشی از بدن و ذهن شماست. نوشابه ها را مرتباً بخورید و قبل از تشنگی نوشیدنی بنوشید.

  • هر بار که می توانید شیر آب را روشن کنید یا یک بطری باز کنید و آب تازه و تمیز برای نوشیدن داشته باشید شکرگزار باشید. به خاطر داشته باشید که میلیون ها نفر (شاید میلیارد ها انسان) در سراسر جهان از این تجملات برخوردار نیستند.
 3. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 17
  3

  از میزان خوابتان کم نکنید. خواب یک مؤلفه بزرگ سلامتی و خوشبختی است که هر دو شکرگذاری را آسانتر می کند. اگرچه مطمئناً تمرین قدردانی حتی در آن زمانهایی که بی خوابی و اضطراب دارید ، تحسین برانگیز است ، خوابیدن به اندازه کافی می تواند باعث شود که شکرگذاری بتوانید ساده تر پرورش یابید.

  • یک زمان خواب ثابت و خواب بیدار تنظیم کنید ، یک مکان راحت برای خواب و یک روال آرام بخش از خواب ایجاد کنید و تمام لوازم الکترونیکی را به خوبی قبل از خواب خاموش کنید.
 4. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 18
  4

  یک تمرین روزمره را دنبال کنید. ورزش مواد شیمیایی شادی مانند آندورفین ها را آزاد می کند که به تنظیم روحیه شما کمک می کند و باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. و احساس خوب هم دلیلی برای شکرگذاری است و هم انگیزه ای برای تمرین قدردانی.

  • سعی کنید هر روز حداقل 30 دقیقه ورزش کنید. این می تواند چیزی ساده به عنوان دویدن ، اجرای موسیقی و رقصیدن یا انجام یوگا باشد.
 5. تصویری با عنوان قدردانی مرحله 16
  5

  مرتبا مراقبه کنید . مراقبه یکی دیگر از روشهای مفید مقابله با مسائل مربوط به سلامت روان و یک احساس کلی ضعف در زندگی شما است. همچنین می تواند به شما در حمایت از روشهای سپاسگزاری و سپاسگزاری کمک کند.

  • به جایی آرام بروید و حداقل پانزده دقیقه هر روز مراقبه کنید. راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید. روی نفس خود تمرکز کنید. هنگامی که افکار غلط توجه شما را جلب می کند ، آنها را اذعان کنید و هنگام بازدم آنها را رها کنید.
 6. تصویری با عنوان قدردانی قدم 15
  6

  ذهن آگاهی را تمرین کنید. با ماندن در لحظه ، شما سخت می شوید که مغز شما نژاد پیش برود و نگران شود یا برای آینده برنامه ریزی کند ، یا در گذشته دچار حباب شود. این یکی از راه های عمل شکرگذاری است ، زیرا شما در حال حاضر غوطه ور هستید و از این طریق به "اکنون" تشکر می کنید.

  • هنگام غذا خوردن ، مراقب باشید. روی غذایی که در دهان خود قرار می دهید تمرکز کنید: آیا آن سرد یا گرم است؟ بافت چیست؟ آیا شیرین است یا ترش یا شور؟
  • این کار را در حالی که پیاده روی می کنید امتحان کنید یا به سادگی در خارج بنشینید. به رنگ آسمان و شکل ابرها توجه کنید. از بینی خود برای یافتن هرگونه بو استفاده کنید و به باد در درختان گوش دهید.

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]