چگونه با مشکلات خانوادگی کنار بیاییم

 چگونه با مشکلات خانوادگی کنار بیاییم

مرگ ، اعتیاد ، مشكلات پول ، بیماری روانی ، جدایی / طلاق و تعدیل های انتقالی همه اینها را بر اعضای خانواده می گذارد. در هنگام وقایع استرس زا یا وقتی منابع خانواده به شدت مالیات می شوند ، ممکن است مشکلات به راحتی برطرف نشوند. این ممکن است به اختلافات خصمانه ، تنش و نارضایتی منجر شود. درگیری در خانواده می تواند بر عملکرد همه تأثیر بگذارد. با یادگیری مهارتهای مؤثر در حل مسئله ، مشکلات خانوادگی خود را برطرف کنید.

 

 

قسمت 1
حل مسئله سالم
 1. تصویر با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 1
  1
  برای صحبت به عنوان یک گروه زمان بندی کنید. مواجهه و غلبه بر مشکلات خانوادگی می تواند غیرممکن به نظر برسد. با این حال ، وقتی با هم کار می کنید ، حل اختلافات خانوادگی امکان پذیر تر می شود. اولین قدم برای حل مسئله توافق این است که در وهله اول مشکل وجود دارد. سپس ، هنگامی که دماسنجان به طور متوسط ​​خنک شدند ، همه باید برای جمع شدن برنامه ریزی کنند و یک استراتژی برای حل مسئله تهیه کنند.
  • یک جلسه را در زمانی برنامه ریزی کنید که بیشتر برای همه مناسب باشد. همه را از هدف این جلسه آگاه کنید و از آنها بخواهید که آنها با پیشنهادات و راه حل ها در آماده باشند.
  • توجه داشته باشید که کودکان خردسال ممکن است مانع جلسات خانوادگی شوند. اگر انتظار دارید در مورد وسوسه یا اطلاعات حساس صحبت کنید ، آنها را در یک اتاق جداگانه قرار دهید.
  • درمانگران اغلب پیشنهاد می دهند جلسات منظم خانوادگی برگزار شود. [1] این تاکتیک اعضای خانواده را قادر می سازد تا قبل از بروز نارضایتی ها ، مسائل را در فضای باز مطرح کنند. صحبت کردن با خانواده به طور منظم می تواند ارتباطات و پیوندهایی را که با شما در میان می گذارید ، بهبود بخشد.
 2. تصویر با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 2
  2
  روی مسئله مورد نظر تمرکز کنید. هنگامی که اختلافات رخ می دهد ، مردم تمایل به مطرح کردن هر مسئله حل نشده ای را که تاکنون با طرف های دیگر روبرو بوده اند دارند. این مانع حل تعارض می شود و نقطه بحث را تار می کند. [2]
  • برای کشف آنچه در واقع مشکل فعلی مهم است ، تلاش کنید. ساختن یک پرونده یا بروز رفتارهای نادرست به شما در حل این مسئله کمک نخواهد کرد.
 3. تصویری با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 3
  3
  به همه بگویید منظورشان واقعاً چیست. ارتباط مستقیم برای حل و فصل موثر درگیری ضروری است. هر طرف باید از اظهارات "من" استفاده کند تا نیازها ، خواسته ها و نگرانی های شما را به وضوح بیان کند. [3]
  • به یاد داشته باشید ، شما در حال هدفگذاری برای تشدید درگیری و تلاش برای رسیدن به راه حل هستید. استفاده از عبارات "من" به همه اجازه می دهد تا ضمن احترام به دیگران که گوش می دهند ابراز کنند. اظهارات "من" به هر شخص اجازه می دهد تا آنچه را که احساس می کند ، تملک کند و در عین حال راه حل مشکل را نیز پیشنهاد کند.
  • نمونه هایی از اظهارات "من" عبارتند از: "من نگران هستم که خانواده ما در حال تجزیه شدن هستند. من می خواهم همه چیز را حل کنیم. "یا" وقتی پدر زیاد می نوشد ترسیده ام زیرا او شروع به فریاد زدن می کند. ای کاش او می توانست نوشیدن را متوقف کند. " [4]
 4. تصویری با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 4
  4
  بدون وقفه گوش کنید. برای دستیابی به توافق در هنگام درگیری خانوادگی ، گوش دادن ضروری است. فقط با گوش دادن فعالانه به هر طرف می توانید درک کنید که او در تلاش برای برقراری ارتباط است. گوش دادن فعال شامل استناد به لحن و زبان بدن شخص دیگر است ، به او اجازه می دهد بدون وقفه و اظهار نظر صحبت کند ، و پاراگراف کردن آنچه بعد از آن گفته شد برای اطمینان از درک درست شما.
  • گوش دادن مؤثر به شخص دیگر این امکان را می دهد که احساس شنیدن کند ، به طرف های دیگر انگیزه می دهد که بخواهند به شما گوش دهند ، استدلالها و احساسات قوی را خنثی کنند و رابطه را در هنگام درگیری دوباره بسازند.
 5. تصویر با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 5
  5
  اعتبار و احترام به دیدگاه هر شخص را تأیید کنید و احترام بگذارید. اعتبار سنجی مربوط به نشان دادن دیگری است که شما افکار ، عقاید یا عقاید او را می شناسید ، برای آنها ارزش قائل هستید و می پذیرید. [5] البته ، نظرات خود شما ممکن است بسیار متفاوت باشد ، اما با استفاده از اعتبار ، نشان می دهد که شما دیگری را به عنوان یک انسان می بینید ، شایسته صداقت و احترام است. [6]
  • اعضای خانواده خود را با گفتن چیزی مانند "من واقعاً خوشحالم که به اندازه کافی احساس راحتی کردید تا این موضوع را با من به اشتراک بگذارید" یا "من از تمایل شما برای کار به سمت یک راه حل" قدردانی می کنم.
 6. تصویری با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 6
  6
  با هم در مورد راه حل تصمیم بگیرید. هنگامی که همه نیازها ، خواسته ها و نگرانی های خود را به اشتراک گذاشتند ، پس از آن به دنبال سازش باشید. تمام پیشنهاداتی را که هر طرف ارائه کرده است در نظر بگیرید و به دنبال یک میانه باشید. همه افراد حاضر در مورد راه حل پیشنهادی باید احساس خوبی داشته باشند. در صورت لزوم ، یک قرارداد یا توافق نامه کتبی تهیه کنید تا نحوه مدیریت مشکل را بیان کند. [7]
 7. تصویری با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 7
  7
  به دنبال مشاوره حرفه ای باشید. اگر نمی توانید به تنهایی مشکل را برطرف کنید ، با یک درمانگر خانواده مشورت کنید که می تواند به شما توصیه های عملی در مورد مدیریت مشکل خانواده خود ارائه دهد. [8]

 

قسمت 2
شناختن موانع ارتباطی
 1. تصویری با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 8
  1
  از نحوه واکنش اعضای خانواده مختلف در برابر مشکلات آگاه باشید. یکی از انسدادهای احتمالی برای حل تعارض در خانواده ها اختلاف در نحوه واکنش هر یک از اعضا به استرس یا تنش است. این اختلافات باید در نظر گرفته شود و همه باید آگاهانه برای مقابله با این مسئله انتخاب کنند تا واقعاً راه حلی پیدا کنند. [9]
  • برای برخی از افراد ، درگیری باعث خصومت و دفاعی آنها می شود. این جنبه "مبارزه" پاسخ فیزیولوژیکی "مبارزه یا پرواز" است. این افراد ممکن است بی وقفه استدلال کنند که مسئولیت خود را برطرف می کنند یا از شنیدن دیدگاه دیگران خودداری می کنند.
  • دیگران به جنبه "پرواز" متوسل می شوند. این افراد ممکن است به هر قیمتی از درگیری فرار کنند. آنها ممکن است انکار کنند مشکلی وجود دارد ، یا معتقدند هیچ کاری نمی توانند برای حل آن به هر حال داشته باشند. چنین اعضای خانواده ممکن است وانمود کنند که انگار متوجه هیچگونه تنشی در خانه نیستند ، یا تأثیر آن را بر آنها کم می کنند.
 2. تصویری با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 9
  2
  اذعان کنید اما به احساسات رسیدگی کنید. آگاهی عاطفی در شناخت تجربه منحصر به فرد خود و دیگران بسیار مهم است. اگر در تشخیص احساس خود مشکل دارید ، در کنترل احساسات خود یا بیان نیازهای خود در هنگام درگیری مشکل خواهید داشت. [10]
  • ابتدا تلاش کنید تا احساسات خود را شناسایی کنید. [11] در نظر بگیرید که چه فکرهایی دارید ، در بدن خود چه احساسی دارید و چه کارهایی را می خواهید انجام دهید؟ به عنوان مثال ، شاید شما فکر می کنید "من از این خانواده متنفرم". مشت های شما چسبانده شده و می خواهید چیزی را مشت کنید. چنین احساسی شدید را می توان خشم یا تحقیر نشان داد.
  • در مرحله بعدی ، هدف خود را کنترل و سهولت این احساسات قوی قرار دهید تا بتوانید به طور موثر حل کنید. بستگی به این دارد که چگونه احساس می کنید در یک فعالیت تعارف شرکت کنید تا ناراحتی خود را کاهش دهید. به عنوان مثال ، اگر ناراحت هستید ، ممکن است بخواهید یک فیلم خنده دار را تماشا کنید. اگر عصبانی هستید ، ممکن است دلزدگی با یک دوست یا انجام فعالیت بدنی شدید بسیار مفید باشد.
 3. تصویر با عنوان معامله با مشکلات خانوادگی مرحله 10
  3
  در صورت تمایل به انگشت خود مقاومت کنید. متهم کردن کسی که عامل بروز این مشکل است ، فقط باعث می شود که فرد دچار دفاعی شود و در غیر این صورت مانع تبادل تولید شود. همیشه سعی کنید به مشکل حمله کنید ، نه شخص. شما می توانید کسی را دوست داشته ، افتخار کنید و به کسی احترام بگذارید ، بدون آنکه هر کاری که انجام می دهید را دوست داشته باشید با این حال ، اگر دوست خود را مقصر این مسئله بدانید ، پیشرفت فراتر از این نکته دشوار است. [12] [13]
  • استفاده از عبارات "I" یکی از بهترین راهکارها برای به حداقل رساندن سرزنش و متعاقب آن دفاع است. بگویید "من می ترسم که اعتیاد شما به صدمه زدن به کسی منجر شود" و نه اینکه "معتادان فقط افرادی خطرناک باشند که در اطراف باشند".

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]