نحوه برخورد با یک عضو خانواده بی ادب

 نحوه برخورد با یک عضو خانواده بی ادب

در حالی که ما می توانیم دوستان خود را انتخاب کنیم ، ما نمی توانیم خانواده خود را انتخاب کنیم. اعضای خانواده ناخوشایند و بی ادعا می توانند با آنها دشوار باشند. با این وجود ، یادگیری چگونگی کنار آمدن با آنها به جای اینکه اجازه دهید عصبانیت شما ایجاد کند ، مهم است. چه شما فقط سالی یک بار یا هر روز او را ببینید ، برای نجات سلامت روان و پیوندهای خانوادگی خود قدم بردارید.

 

 

1
اجتناب از او در کارکردهای خانوادگی
 1. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 1
  1
  به مکان دیگری بروید. اگرچه ممکن است غیرقابل اجتناب باشد ، اجتماعات بزرگ خانوادگی معمولاً به فضای بزرگی احتیاج دارند. با تغییر مکانهای ساده ، از اعضای خانواده بی ادب دور شوید. مودب باشید و با یک دست و لبخند به او سلام کنید. شما موظف نیستید که بیشتر درگیر کار شوید.
  • از گوشواره دور بمانید. حتی اگر مکان را تغییر دهید ، ممکن است هنوز هم بتوانید چیزی نگران کننده را بشنوید. حتماً به اتاقی بروید که صدای او خفه خواهد شد یا درب اتاق او را در آن ببندید.
  • اگر این یکی از اعضای خانواده است که هر روز مانند خواهر و برادر خود را می بینید ، خودتان برنامه ریزی کنید تا وقت خود را با او محدود کنید. به عنوان مثال ، بعد از مدرسه به فعالیتهای خارج از برنامه درسی بپیوندید تا مجبور نشوید با برادر کوچکتر بی ادب خود در شام باشید.
 2. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 2
  2
  اگر در مکالمه ناراحت کننده قرار گرفتید ، موضوع را تغییر دهید. بسیاری اوقات افراد بی ادب با ایجاد واکنشی سعی در جلب توجه دارند. اگر می دانید او از چه مباحثی لذت می برد ، از پیوند زدن به مکالمه ای بی طرف تر که نیازی به نظر و عکس العمل او نخواهد داشت ، از آنها جلوگیری کنید.
  • به عنوان مثال ، نظرات سیاسی خود را پاک کنید و در مورد موضوعاتی صحبت کنید که می دانید او از آن لذت می برد و در مورد مانند پیشرفت های اخیر خانه اش مثبت است. مثلاً بگویید ، "این مسئله دشواری است که می خواهم قبل از رأی خودم ، درباره آن بیشتر بخوانم. صحبت از خواندن ، من مقاله ای در مورد نحوه ساخت یک عرشه واقعا عالی خواندم. چه مدت طول کشید تا ساختمان خود را بسازید؟ "
  • اگر این یک عضو خانواده است که باید هر روز با آنها تعامل داشته باشید ، صمیمانه نگه دارید. در مورد علایق مشترک یا عدم تمایل به ایجاد پیوند صحبت کنید.
 3. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 3
  3
  او را با یک فعالیت منحرف کنید. بسته به اندازه اجتماع خانوادگی ، ممکن است فرصت هایی برای جدا شدن و شروع یک فعالیت وجود داشته باشد. ممکن است اجتماعات بزرگ خانوادگی برای کمک به نظارت کودکان ، تهیه غذا یا تمیز کردن محل ، به افراد کمک کند. تفویض شغلی که از او لذت می برد ، او را اشغال خواهد کرد.
  • به عنوان مثال ، در مورد ماشین خود ، نکات مربوط به نوسازی خانه یا ورزش با بچه ها از کمک بخواهید.
  • مراقب باشید که وی را در فعالیتی نگیرید که بتواند افراد بیشتری را به اهانت برساند. اگر از او بخواهید با فعالیتهای متقابل اجتماعی در فعالیت شرکت کند ، می توانید وضعیت بی ثبات را دامن بزنید.
  • برای دور ماندن از هرگونه خواهر و برادرهای بی ادب خود در اطراف خانه مشغول کار باشید و یا سرگرمی جدیدی را انتخاب کنید. با این وجود بهتر است علاقه خود را تقویت کنید یا از سرگرمی یکی از اعضای خانواده بی ادب خود حمایت کنید. به عنوان مثال ، اگر برادر بی ادب شما نوع خاصی از کتاب یا بازی ویدیویی را دوست دارد ، او را از آن ژانرهای مختلف بخرید تا او را اشغال کند. [1]

 

2
مقابله با او
 1. تصویر با عنوان معامله با یکی از اعضای خانواده بی ادب مرحله 4
  1
  در مورد آنچه قابل قبول است روشن باشد. مشخص کنید که چه چیزی شما را در مورد این عضو خانواده نگران می کند. منطقی باشید و افکار خود را آشکارا و صادقانه تحلیل کنید. اگر کمک می کند ، سعی کنید افکار خود را با صدای بلند با یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده دیگر بگویید. همیشه چندین روز بر روی احساسات خود بخوابید تا از صحت و سقم آنها غیر منطقی باشد. [2]
  • شناخت احساس شما به شما کمک می کند تا راه حلی برای حل مشکل پیدا کنید.
 2. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 5
  2
  افکار خود را سازماندهی کنید و به جای بحث و گفتگو برنامه ریزی کنید. نوشتن آنچه می خواهید بگویید به شما امکان می دهد تا یک برنامه ارتباطی منسجم و منطقی بسازید.
  • با یک نمودار جریان یا طوفان مغزی افکار و احساسات خود را شروع کنید.
  • آنچه را که خواهید گفت را تمرین کنید و دوباره تمرین کنید. چه در جلوی آینه صحبت کنید و چه از صحبت های خود با اعضای دیگر خانواده خود عبور کنید ، راحت صحبت کنید و در مورد سناریوی خصمانه صحبت کنید.
 3. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 6
  3
  ناامیدی خود را بیان کنید. سکوت رفتار بد را ممکن می کند. ممکن است خانواده دیگری راحت نباشند. یک بحث صریح داشته باشید و به او بگویید که رفتار او چه تأثیری در شما و بقیه خانواده دارد.
  • قبل و حین درگیری نفس عمیق بکشید. [3] هنگام تهیه خبرهایی که ممکن است فرد را به عنوان متهم معرفی کند ، آرام باشید. زبان بدن باز و یک رفتار دوستانه می تواند به خنثی کردن دفاع از آنها کمک کند. [4]
  • به یاد داشته باشید افرادی که بی ادب هستند ممکن است در انکار قرار بگیرند یا دفاعی شوند.
  • از "اظهارات I" استفاده کنید ، تا احساس خود را به جای آغاز جمله با "شما" بیان کنید. سرزنش نکنید بلکه به وضوح بیان کنید که هنگام گوش دادن به حرفهای آنها چه حسی دارید.
 4. تصویر با عنوان معامله با یکی از اعضای خانواده بی ادب مرحله 7
  4
  برای اصلاح وضعیت ، اقدامات لازم را انجام دهید. حتماً کلمات خود را با دقت انتخاب کرده و احساسات را با لحنی عصبانی یا بلند نکنید. [5]
  • به عنوان مثال ، اگر با برادر کوچکتر خود مقابله می کنید ، چیزی شبیه به آن را بگویید ، "من از اظهار نظرهای جنجالی و طعنه آمیز شما قدردانی نمی کنم. یک زمان و مکان برای جوک وجود دارد. خوب است که با دوستانتان شوخی کنید یا وقتی با ما شوخی می کنیم. در حال تماشای تلویزیون هستید ، اما لطفاً مواردی را که مادر و پدر را ناراحت می کند نگوید. چیزهایی را در جدول شام نگو ، مخصوصاً بعد از اینکه هر دو روز طولانی داشته اند. "
 5. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 8
  5
  زمان مناسب را برنامه ریزی کرده و یک مکان آرام را انتخاب کنید. ممکن است اگر در مقابل دیگران با اعضای خانواده خود مقابله کنید ، اوضاع را تشدید کنید زیرا ممکن است احساس خجالت کنند و می خواهند به بیرون بزنند. مکانی را انتخاب کنید که بتوانید خود را به عنوان برابر معرفی کنید.
  • برنامه ریزی در اطراف او می تواند اطمینان حاصل کند که او احساس کوری یا عجله برای پاسخ نمی کند. برنامه ریزی نشان می دهد که شما به زمان او توجه می کنید و به اندازه کافی برای اولویت بندی آن به این گفتگو فکر کرده اید.
 6. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 9
  6
  با اوضاع خود همدردی کنید. هدفمند باشید و اجازه ندهید که هیچ احساسی قضاوت شما را ابراز کند. این را در اولویت قرار دهید تا قبل از رویارویی با وی با اعضای خانواده خود بیشتر آشنا شوید. شاید او بی ادب باشد زیرا او تربیت سختی داشته یا به دلیل اینکه نسبت به دستاوردهای خود نسبت به سایر اقوام خود ناامن است احساس ناامنی می کند. [6]
  • با بی ادب بودن خود ، موضوعات دشوار را حل نکنید. به عنوان مثال ، اگر او اغلب به میزان مقایسه شما با او اشاره می کند ، به او بگویید که می داند برای او و خانواده اش چقدر سخت بوده است. توصیه ای را ارائه دهید و به او بگویید که می دانید از کجا به دست می آید با نمونه ای از اینکه چگونه باید به آنجا بروید تا به جایی برسید که از نظر مالی به آنجا برسید.
  • مثلاً بگویید: "من شما را سوءاستفاده كرده ام؟ شما خیلی بی ادبانه می آیید. لطفاً به من بگویید كه من اشتباه می گویم كه شما چه می گویید یا به من بگویید كه چرا ناراحت هستید. من اینجا هستم كه گوش كنم و بسازم مطمئناً می فهمم شما چه می گویید. "

 

3
صحبت با سایر اقوام
 1. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 10
  1
  از اقوامی که گزارش بهتری با او دارند بخواهید که در مورد رفتار او با وی مقابله کنند. پویایی خانواده می تواند پیچیده باشد ، بنابراین به دنبال بهترین فرد مناسب برای مقابله با اعضای خانواده بی ادب خود باشید. از سایر اعضای خانواده به عنوان بافر استفاده کنید. با نزدیکترین محرمان او صحبت کنید تا لازم نیست خودتان با او مقابله کنید.
  • به عنوان مثال ، او ممکن است نسبت به برادرش رابطه نزدیکی با پسر عموی خود داشته باشد یا نسبت به پدرش رابطه نزدیکی با پدربزرگ داشته باشد. به کسی که احترام می گذارد با او صحبت کند.
 2. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 11
  2
  با نزدیکان خود صحبت کنید تا ببینید آیا اعمال وی نیز در آنها تأثیر گذاشته است. اطمینان حاصل کنید که بی ادب بودن او در واقع یک مشکل است و نه فقط شما بیش از حد حساس بودن. از آنها یک به یک بخواهید و به آنها اطمینان دهید که فقط می خواهید مطمئن شوید که با همه افراد خانواده با احترام رفتار می شود.
  • برخی از اعضای خانواده نمی خواهند درام غیر ضروری ایجاد کنند. حتماً اکثریت خانواده خود را تأیید کنید.
 3. تصویر با عنوان معامله با یک عضو خانواده بی ادب مرحله 12
  3
  مثالی برای رفتار خوب باشید. مهربان باشید و به همه اعضای خانواده احترام بگذارید. فقط به دلیل اینکه او بی ادب است به معنای این نیست که باید تلافی کنید. از جاده بالاتر بروید و یک رفتار دلپذیر را برای پخش هر موقعیت منفی حفظ کنید.
  • از منابع عاطفی و روانی با ارزش استفاده نکنید و به آنچه می توانید کنترل نکنید ، استفاده نکنید. روی آنچه که باعث خوشحالی خانواده شما می شود ، متمرکز شوید و به دنبال تقویت این پیوندها باشید و از لحظاتی که با آنها دارید لذت ببرید.

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]