نحوه برخورد با اقوامی که از آنها متنفر هستید

 نحوه برخورد با اقوامی که از آنها متنفر هستید

آیا شما یک خانواده دارید که کاملاً شما را اذیت می کند؟ در حالی که شما نمی توانید خانواده یا افراد داخل آن را انتخاب کنید ، می توانید نحوه واکنش و پاسخگویی به موقعیتهای دشوار خانواده را انتخاب کنید. شما احتمالاً نمی توانید از کارکردهای خانوادگی دور شوید و شاید حتی با همه اعضای خانواده نیز روابط خوبی برقرار کنید اما این یکی است. روش هایی برای راحت تر کردن اوضاع با خانواده وجود دارد تا عملکرد خانواده بتواند استرس زا و لذت بخش تر باشد.

 

 

قسمت 1
رسیدگی به تعامل غیرقابل اجتناب
 1. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 1
  1
  به این فکر کنید که چگونه می خواهید رفتار کنید. قبل از گذراندن وقت با این بستگان ، چند لحظه وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید رفتار کنید. [1] شاید شما و این بستگان در گذشته به استدلال رسیده باشید. از خود بپرسید که این استدلال ها چه چیزی را شروع کرده است و آیا این بار روش هایی برای جلوگیری از استدلال وجود دارد؟
  • شما ممکن است افتخار کنید که ملحد هستید ، اما عمه شما واقعاً ممکن است باور داشته باشد که ملحد بودن شما را به جهنم می اندازد. شاید بهتر باشد در حین عمه خود صحبت از اعتقادات مذهبی نکنید.
 2. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 2
  2
  صبر کنید قبل از صحبت کردن. [2] به خصوص اگر نسبت به شخصی احساسات منفی شدید دارید ، سریعاً واکنش نشان ندهید و بدون فکر کردن صحبت نکنید. قبل از صحبت ، نفس بکشید. اگر سخت است که نظرات منفی را عقب می اندازید ، به آرامی خود را بهانه کنید.
  • بگو ، "ببخشید. من قصد دارم به استفاده از سرویس بهداشتی بروم. "یا" من می خواهم ببینم که آیا در آشپزخانه به هر کمکی نیاز دارید؟ "
 3. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 3
  3
  پشتیبانی را ثبت کنید. [3] اگر در کنار همسایگی کار سختی دارید ، به شخصی در خانواده خود بگویید (مانند همسر / شریک زندگی یا خواهر و برادر) که می خواهید تعامل خود را با این شخص به حداقل برسانید. به این ترتیب ، اگر وارد بحث یا بحثی شوید که می خواهید ترک کنید ، می توانید برای نجات سیگنال بزنید.
  • اگر ممکن است در یک عملکرد خانوادگی نیاز به نجات داشته باشید ، می توانید پیش از موعد با یک علامت موافقت کنید. به عنوان مثال ، می توانید با چشمان تماس برقرار کرده و یک سیگنال دست بدهید که به این معنی است ، "لطفاً برای فرار از این وضعیت به من کمک کنید!"
 4. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 4
  4
  از خودت لذت ببر لازم نیست که بخاطر یکی از اعضای خانواده ، به وظایف خانواده بروید. تمرکز خود را برای گذراندن وقت با خانواده ای که از آن لذت می برید و انجام فعالیت هایی که به نظر سرگرم کننده هستند ، قرار دهید. حتی اگر عضو خانواده ای که از آن متنفر هستید در اتاق است ، روی چیزهای دیگر تمرکز کنید. اگر در گفتگو با این بستگان خود را پیدا کردید ، یک حواس پرتی پیدا کنید تا به شما کمک کند در تعامل (مانند بازی با سگ) درگیر شوید.
  • اگر از نشستن در کنار خویشاوند هنگام وعده های غذایی ترس دارید ، پیشنهاد دهید کارت های اسم تهیه کنید و به دور از این شخص بنشینید.
 5. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 5
  5
  نسب را اشغال کنید. یك راه برای مقابله با یك بستگان دشوار این است كه به این شخص شغل یا یك وظیفه در مجامع خانوادگی اختصاص دهید. اگر یک وعده غذایی تهیه می شود ، از بستگان بخواهید پیاز را خرد کرده یا سفره را تنظیم کنید ، و به او اجازه دهید آنطور که می خواهد انجام دهد. [4] به این ترتیب ، اقوام احساس می کنند که مشارکت می کند و کمی از آن دور می شود.
  • روش هایی را پیدا کنید که این فرد را در بر بگیرد اما این شخص را نیز مشغول نگه دارد.
 6. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 6
  6
  از طنز استفاده کنید. به خصوص اگر اوضاع تنش زا یا ناراحت کننده باشد ، می توانید از شوخ طبعی برای خلع سلاح رفتارهای دشوار استفاده کنید و کمی آرامش را به اوضاع برسانید. [5] یک اظهار نظر گاه به گاه انجام دهید كه نشان می دهد شما خودتان یا اوضاع را خیلی جدی نمی گیرید.
  • اگر مادربزرگ شما به شما می گوید ژاکت بپوشید ، بگویید ، "من باید یک گربه ژاکت را نیز بگیرم. من نمی خواهم که او هم سرد باشد! "
 7. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 7
  7
  برنامه خروج داشته باشید. [6] اگر از تعامل با این بستگان می ترسید ، با یک برنامه خروج از این دلیل که چرا باید ترک کنید ، برای این رویداد آماده شوید. ممکن است دوست شما با "اورژانس" با شما تماس بگیرد (یا با یک دوست تماس می گیرید) ، یا می توانید بگویید سیستم زنگ خانه خاموش است ، یا اینکه حیوان خانگی شما بیمار است. هرچه را پیدا کنید قابل قبول است ، اگر احساس ناراحتی یا عصبانیت نسبت به خویشاوندان خود می کنید ، خود را بهانه ای بالقوه قرار دهید.

 

قسمت 2
ترسیم مرزهای سالم
 1. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 8
  1
  داج مباحث داغ تکرار شونده. اگر عموی شما دوست دارد سیاست را مطرح کند ، اما ترجیح می دهید در مورد آن بحث نکنید ، گفتگو را درگیر نکنید. [7] کوشش کنید تا در این شرایط خانوادگی ، سیاست ایجاد نکنید. حتی اگر عموی شما آن را بالا ببرد و سعی کند شما را تخم ریزی کند ، این به شما بستگی دارد که چگونه پاسخ می دهید. این مربوط به رقابت تیم های ورزشی ، دانشگاه ها یا رقابت های پسر عموی است.
  • بگویید ، "ما می توانیم موافقت كنیم كه مخالفیم و آن را واگذار كنیم" یا "من واقعاً ترجیح می دهم به اینجا نرسم و ترجیح می دهم بدون این استدلال دوباره یك اجتماع عالی برگزار كنم."
 2. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 9
  2
  نبردهای خود را انتخاب کنید. [8] پسر عموی شما ممکن است چیزی توهین آمیز بگوید که می خواهید بلافاصله آتش بزنید یا تصحیح کنید ، اما نفس بکشید و تصمیم بگیرید که ارزش آن را دارد که درگیر شوید یا نه. اگر پدربزرگ شما چیزی توهین آمیز می گوید ، از خود بپرسید که آیا نظر شما ادراک او را تغییر می دهد یا اینکه باعث بحث می شود.
  • بعضی مواقع مجبور هستید دندانهای خود را صاف کنید و بگویید: "شما به نظر شما حق دارید" و ادامه دهید. زندگی کنید و بگذارید زندگی کنید.
 3. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که از آن متنفر هستید قدم 10
  3
  حل اختلافات. اگر به دلیل درگیری نمی توانید خویشاوند خود را تحمل کنید ، ببینید که آیا می توانید اختلاف بین شما و خویشاوند خود را حل کنید. شاید لازم باشد برای نشستن ، یافتن صادقانه و پاک کردن هوا وقت پیدا کنید. هنگام نزدیک شدن به خویشاوندان خود ، مهربان ، دلسوز و بی دفاع باشید. [9]
  • هرچه زودتر اختلافات برطرف شود ، نارضایتی کمتری شکل می گیرد.
  • حاضر به بخشش باشید. [10] لازم نیست اوضاع را نادیده بگیرید یا وانمود کنید که این اتفاق نیفتاده است ، بلکه یاد بگیرید که ببخشید تا بتوانید صدمات درد را از درون خود رها کنید.
 4. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله یازدهم
  4
  بگو نه". [11] اگر اقوامی دارید که به نظر می رسد چیزهایی از شما می خواهند (پول ، نیروی کار رایگان ، مکانی برای اقامت و غیره) ، نترسید از گفتن نه. به یاد داشته باشید که شما حق دارید بگویید "نه". اگر می خواهید مواردی را در نظر بگیرید قبل از اینکه بلافاصله بگویید "بله" ، شما همچنین حق دارید قبل از توافق با هر چیزی صبر کنید و فکر کنید.
  • نیازی نیست که پاسخ خود را توجیه کنید یا بهانه ای بدهید. فقط بگو ، "متاسفم ، من قادر به انجام این کار نیستم." شما هیچ توضیحی را مدیون شما نیستید.
 5. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 12
  5
  از دستکاری تهاجمی منفعل خودداری کنید. شاید مشکلات شما به دلیل اظهارات تهاجمی منفعلانه نسبت به خانواده شما در مقایسه با سایر نوه ها یا خواهرزاده ها و خواهرزاده هایتان بوجود بیاید ("خوب ، جیسون وارد دانشگاه شد ، اما شما به کالج جامعه رفتید"). حتی ممکن است توسط اظهارات یا اقدامات تهاجمی منفعلانه توسط شخص خود احساس دستکاری کنید. اگر خویشاوندان شما نسبت به شما پرخاشگر هستند ، تا حد ممکن فاصله خود را حفظ کنید و بیشتر از آنچه لازم است تعامل نکنید. به یاد داشته باشید که این مربوط به شما نیست و شخصی نیست. [12]
  • اگر احساس می کنید در حال دستکاری هستید ، یک استراتژی خروج از مکالمه پیدا کنید ("من می دانم که آیا در آشپزخانه کمکی لازم است" یا "من قصد دارم با خواهرزاده هایم بازی کنم) ، ندارم. آنها را برای مدت طولانی دیده است! "). مکالمه را درگیر نکنید.
 6. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید قدم 13
  6
  قوانین خانواده خود را تأیید کنید. اگر برای اجرای مرزهای خانوادگی با بستگان تلاش می کنید ، قاطعانه به آنها بگویید که قوانین خانواده همیشه اعمال می شود. اگر دوست ندارید که چگونه یک بستگان با فرزندتان رفتار کند (مانند سرقت کودک در اطراف یا تغذیه غذاهای غیر بهداشتی) ، به این بستگان اطلاع دهید که این رفتار بر خلاف قوانین خانواده است و قوانین خانواده در داخل و خارج از خانه اجرا می شود.
  • هنگام گفتگو در مورد این موضوع با خویشاوندان خود ، مقدم و برجسته باشید. بگو ، "آلیسون مجاز نیست آن بازی را در خانه انجام دهد ، و او مجاز نیست آن را نیز در اینجا بازی کند."
 7. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که از آن متنفرید مرحله 14
  7
  موقعیت های ظریف را کنترل کنید. اگر یکی از بستگان کاری غیرقابل توصیف را انجام داده است ، هر محدودیتی را به شما اجازه می دهد احساس امنیت کنید. اگر این بدان معنا نیست که از این امر به وظایف خانوادگی دعوت نشوید ، به طور کامل از او اجتناب کنید ، یا اینکه به خانواده بگویید که رابطه قطع شده است بستگی به شما دارد. تمرکز را روی احساس امنیت قرار دهید ، و نه بر مجازات کردن اعضای خانواده.
  • بهترین قضاوت خود را برای گفتن در مورد سایر اعضای خانواده استفاده کنید. به خاطر داشته باشید با اینکه احساس می کنید اوضاع غیرقابل توصیف است ، ممکن است خانواده شما احساس یکسان نداشته باشند و رابطه خود را با این عضو خانواده ادامه دهند.
  • در حالی که ممکن است بخاطر امنیت خود فاصله خود را از اعضای خانواده خود بخواهید ، بدانید که بیرون آمدن می تواند واقعاً مضر باشد ، هم برای شما و هم برای اعضای خانواده. [13]

 

قسمت 3

کار از طریق احساس تنفر شما

 1. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 15
  1
  مراقب خودت باش. اگر می دانید روز را با اقوامی که دوست ندارید سپری کنید ، حتماً در شرایط ممکن قرار بگیرید. اگر این فرد یک طرف تهاجمی یا بی پروا از شما به وجود می آورد ، حتما شب قبل خواب خوبی داشته باشید. اگر در جشن کریسمس خانوادگی احساس خستگی و کریسم می کنید ، زود ترک کنید. و مطمئن شوید که شما نیز غذا خورده اید: اگر قند خون شما پایدار باشد ، احتمال عصبانیت یا پرخاشگری کمتر خواهید داشت. [14]
 2. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله شانزدهم
  2
  به یاد داشته باشید که در مورد شما نیست. اگر کسی از شما بدگویی می کند ، با شما صحبت می کند ، یا می گوید برای شما چیزهایی معنی دارد ، مهم است که به یاد داشته باشید که این بیشتر بازتاب شخص از آن چیزی است که از شما وجود دارد. [15] محکم بایستید و به یاد بیاورید که کی هستید. تمام تلاش خود را بکنید تا کلمات را تنظیم کرده و به خود یادآوری کنید ، "این مربوط به من نیست. این طرح عمه من است. "
  • مردم معمولاً به این دلیل هستند که مسائل شخصی خود را دارند که با آنها سروکار دارند. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که افراد دارای عزت نفس کم ، مشکلات عصبانیت یا استرس باشند. نسبت به خویشاوندان خود شفقت داشته باشید. دعا کنید که روزی امید پیدا کند.
  • افراد دیگر ممکن است به روشی خاص عمل کنند و واقعاً معتقدند که این کار خوب و عادی است. این می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود ، اما یک نمونه ممکن است فردی باشد که به سبک تجاری و رقابتی خود اجازه می دهد تا وارد زندگی شخصی خود شود.
  • بعضی افراد ابزارهای بیولوژیکی لازم برای احساس همدلی را ندارند. این امر ممکن است در اثر تفاوتهای ژنتیکی یا شیوه تربیت شخصی به وجود آمده باشد (یعنی محیطی که در آن بزرگ شده اند). [16]
 3. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید قدم 17
  3
  متوجه شوید که نمی توانید این شخص را تغییر دهید. احتمالاً هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا شخصی را که با او همراهی نمی کنید تغییر دهید. شما ممکن است یک خانواده شاد را داشته باشید که هر تعطیلات را در کنار هم جشن می گیرند و وقتی این اقوام بیایند ، آن خیال را خرد می کند. این وظیفه شماست که این فانتزی را کنار بگذارید و بپذیرید که این خانواده شما است و این خیال چیزی فراتر از یک فکر شاد و دلنشین نیست که در واقعیت مستقر نیست. [17]
 4. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 18
  4
  بستگان خود را بپذیرید. به جای این که در قضاوت و انزجار به این خویشاوند نزدیک شوید ، پذیرش و همدلی را انجام دهید. هنگام صحبت های نسبی خود گوش فرا دهید و سعی کنید دیدگاه این شخص را درک کنید. [18]
  • شفقت محبت را برای این شخص تمرین کنید. نفس عمیق بکشید و به بستگان خود نگاه کنید. سپس فکر کنید ، "من شما را می بینم ، و می بینم که شما رنج می برید و درد می کنید. من درد شما را نمی فهمم ، اما می بینم که در آنجاست و می پذیرم که فعلاً بر من تأثیر می گذارد. ” [19]
 5. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که از آن متنفرید قدم نوزدهم
  5
  دلایلی پیدا کنید که سپاسگزار باشید. [20] اگرچه ممکن است شما به خصوص به دلیل متنفر بودن از گذراندن وقت با خویشاوندان دشوار ، از اجتماعات خانوادگی وحشت داشته باشید ، بدون شک می توانید چیزی را پیدا کنید که می توانید در دیدار با خانواده از آن انتظار داشته باشید یا از آن سپاسگزار باشید. شاید شما از دیدن خواهرزاده ها و برادرزاده های خود هیجان زده باشید و یا از اینکه آشپزی (یا آشپزی نکردید) خوشحال هستید.
  • حتی قبل از رسیدن به کارکرد خانواده ، چیزهایی را بخاطر سپاسگزاری قرار دهید. از این طریق می توانید به وضعیتی بروید که قبلاً احساس شکرگذاری کنید.
 6. تصویری با عنوان معامله با اقوامی که نفرت دارید مرحله 20
  6
  به یک درمانگر مراجعه کنید. اگر به سختی در حال گذر از درد و رنج ناشی از خویشاوندان باشید ، ممکن است از درمانی بهره مند شوید. یک درمانگر می تواند به شما در کار احساسات کمک کند ، مکانیسم های مقابله را پیدا کنید ، چیزهایی را از دیدگاه دیگری مشاهده کنید ، و به شما کمک کند تا از طریق احساسات اساسی افسردگی ، اضطراب یا سایر تشخیص ها کار کنید. [21]
  • اگر می خواهید خانواده خود را در معالجه با خود درگیر كنید ، ممكن است خانواده درمانی را نیز در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است دشوار باشد ، می تواند به شما در مقابله با مباحث دشوار کمک کرده و در مورد آنها با بستگان خود گفتگو کند.
   
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]