چگونه مشکلات خانوادگی خود را حل کنید

چگونه مشکلات خانوادگی خود را حل کنید

 

بیشتر ما آنجا بوده ایم: خانواده ها می توانند بسیار مشکل باشند و مشکلات خانوادگی بسیار دردناک است. با این وجود روش هایی برای حل مشکلات خانوادگی و بازگرداندن صلح به پویا وجود دارد. زندگی خیلی کوتاه است تا وقت خود را با منفی بودن نسبت به افرادی که دوستشان دارید ، تلف نکنید. نحوه نزدیک شدن به عضو خانواده و آنچه می گویند می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

 

1
شروع بحث
 1. تصویری با عنوان پدر و مادر خود را متقاعد کنید تا اجازه دهید به یک رویداد شب دیرهنگام بروید مرحله 1
  1
  صبر کنید تا عصبانی نباشید و درباره این مشکل بحث کنید. مشکلات خانوادگی می تواند بسیار دردناک باشد ، به خصوص در مورد اوقات خانواده محور ، مانند تعطیلات. اگر اعضای خانواده شما مشاجره می کنند ، صبر کردن تا زمانی که همه آرام باشند ، می تواند کمک کند تا استدلال به یک دشمنی تمام عیار ادامه یابد.
  • وقتی هنوز احساس ناراحتی یا احساسی می کنید ، درباره مشکل خانواده بحث نکنید. اگر حتی یک شب را صبر کنید ، احتمالاً شدت احساسات تا حدی فروکش می کند ، حتی اگر هنوز ناراضی هستید.
  • انتظار به شما امکان می دهد به جای منطقی بودن ، به مسئله منطقی نزدیک شوید. اگر قدمی به عقب بردارید و به خودتان فرصت دهید تا قبل از پرداختن به این مسئله به فکر بیایید ، با آن واکنش جدی نخواهید داشت.
  • نزدیک شدن به کسی هنگام عصبانیت ، شدت حول و حوش یک وضعیت دشوار در حال حاضر بیشتر خواهد شد. دلیلی ندارد که بتوانید صبر کنید تا فردا نظر خود را بیان کنید ، بنابراین انگیزه فوری خود را کنترل کنید.
 2. تصویر با عنوان اعتماد والدین خود به مرحله دوم برگردید
  2
  با مشکلات خانوادگی بصورت حضوری برخورد کنید. ما همه آنجا بوده ایم؛ همه ما متنی یا ایمیلی ارسال کرده ایم که آرزو می کنیم بتوانیم آن را پس بگیریم. تلاش برای پرداختن به یک استدلال یا مشکل خانواده از طریق پیام رسان فوری یا ایمیل بدترین گزینه ممکن است. بحث های حضوری توانایی ، آگاهی و تمایل شما برای فیلتر کردن را بهبود می بخشد.
  • دلیل آن این است که از طریق ارتباطات الکترونیکی نیز به راحتی می توان در درک نادرست صدا را گرفت. شاید فکر نکنید که عصبانی به نظر می رسید ، اما ممکن است از متن به شخص دریافت کننده آن عصبانی شوید.
  • به جای ارسال یک متن ، تلفن را بردارید یا بهتر است یک جلسه حضوری ترتیب دهید. ارتباطات الکترونیکی به معنای آن است که افراد سنگهای لمس زبان بدن را از دست می دهند ، که می تواند همدلی را منتقل کرده و از گفتگوی دردناک کم کند.
  • مردم چیزهایی را از طریق ارتباطات الکترونیکی می گویند که هرگز به چهره شخص دیگری نمی گویند ، که دلیل دیگری برای جلوگیری از آن است.
 3. تصویری با عنوان پدر و مادر خود را متقاعد کنید تا اجازه دهید به یک رویداد شب دیرهنگام بروید مرحله 9
  3
  تقصیر همه ، از جمله خود شما را بپذیرید. آنها می گویند خون از آب ضخیم تر است ، و شما می توانید دوستان خود را انتخاب کنید ، اما خانواده شما نیستند. ممکن است شما بتوانید مردم را از بین ببرید ، اما می تواند باعث درد بیشتر در جاده شود.
  • درک این موضوع که اعضای خانواده دارای عیب و نقص هستند ، اما شما هنوز هم می توانید آنها را دوست داشته باشید ، اولین قدم برای رفع مشکلات دیرینه است. سعی کنید بفهمید که چرا آنها ممکن است عمل کنند یا فکر می کنند که راه خود را انجام می دهند ، زیرا این می تواند بازتابی از خود به جای شما باشد.
  • اشتباهات خود را نیز بپذیرید. هنگامی که آن را سزاوار آن هستید سرزنش کنید. سعی کنید مسائل خانوادگی را به عنوان همه یا هیچ چیز معادلاتی نبینید که فردی در آن اشتباه است و شخص دیگری (شاید شما) درست باشد. درعوض ، سعی کنید مناطق خاکستری را درک کنید. تفاوت های ظریف مهیج است!
  • این می تواند شگفتی باشد که اولین کسی باشد که عذرخواهی می کند حتی اگر واقعاً فکر نکنید که کار اشتباهی انجام داده اید. مثلاً بگویید ، "می توانم ببینم شما ناراحت هستید ، و اگرچه این برای من نیز سخت بوده است ، متاسفم. من واقعاً می خواهم این مسئله را برطرف کنم ، بنابراین به من اطلاع دهید که چگونه می توانم این کار را انجام دهم. "
 4. تصویری با عنوان آسایش کسی که یک خواهر و برادر را گم کرده است قدم 14
  4
  از بازی سرزنش خودداری کنید. هنگام صحبت با خانواده ، زبان خود را حفظ کنید. از استفاده از زبانی که باعث سرزنش هر یک از اعضای خانواده شما شده یا احساس منفی می کنید خودداری کنید. منفی یک چرخه شرور است. [1]
  • این بدان معنی است که از کلمات قضاوت یا نام بردن از نام خانوادگی اجتناب کنید یعنی اجتناب از سخنان متهم کننده ای که با لحنی عصبانی گفته می شود. سرزنش دیگران باعث می شود آنها دفاعی و مستعد مقابله با حمله شوند ، که این بحث را وخیم تر می کند.
  • از لزوم "پیروزی" برهان در مورد مشکل خانواده خودداری کنید. درعوض ، سعی کنید بپذیرید که دو یا چند روش برای دیدن نکته وجود دارد. طرحی برای حل مسئله با هم تهیه کنید. سپس بر سازماندهی فعالیت هایی که می توانید در کنار هم تفریح ​​کنید ، تمرکز کنید و از هر چیزی که می تواند به عنوان یک "ماشه" استفاده شود ، اجتناب کنید و مجدداً این مشکل را انجام دهید. طرف های جدید اعضای خانواده خود و روش های جدید ارتباط با آنها را کاوش کنید.
  • لحن و صدای خود را آرام و مدولار نگه دارید ، بلند و ناراحت نشوید. با آرامش و روشمند نکات خود را توضیح دهید ، اما با همدلی با شخص دیگر. همیشه سعی کنید خود را در کفش های اعضای خانواده قرار دهید. سعی کنید با بیرون کشیدن اظهار نظرهای مصالحه مانند "من نظر شما را می بینم" برای خنک کردن استدلال تلاش کنید.
 5. تصویری با عنوان اعتماد والدین خود به مرحله 17 بازگردید
  5
  از اعضای خانواده که به شما ستم کرده اند ، ببخشید. این می تواند یک امر بسیار دشوار باشد. بسیار سخت است که شخص ، عضو خانواده را ببخشیم یا نه ، که فکر می کنیم به ما خطا کرده است. با اعضای خانواده ، چنین احساساتی می تواند حتی عمیق تر شود.
  • با این وجود ، در نهایت بخشش به معنای رهایی خود از ماهیت فاسد اختلاف است. بخشش اعضای خانواده در مورد رها کردن گذشته است تا بتوانید آینده سالم تری ایجاد کنید که عاری از تنش و استرس باشد.
  • اگر عضو خانواده به آسانی مقصر دانستن آنچه باعث ایجاد مشکل شده است ، به خانواده خود بگویید که او را ببخشید. این را با همدلی بگویید. خیلی طول خواهد کشید.
  • به یاد داشته باشید که هر انسانی در سفر زندگی ، ناقص است و به بخشش نیاز دارد. این شامل شما است ، احتمالاً ، در برخی از نقاط.
نمره
4

روش 1 امتحان

برای خنثی کردن بحث با یکی از اعضای خانواده چه می توانید بگویید؟

 

2
رسیدن به ریشه مشکل
 1. تصویر با عنوان اعتماد والدین خود به مرحله 11 بازگشت
  1
  مشکل واقعی را شناسایی کنید. سعی کنید بفهمید که واقعاً چه خبر است. شاید شما با مشکلات سلامتی یا مشکلات شخصی که از خانواده خود پنهان کرده اید ، دست و پنجه نرم می کنید. یا شاید همه شما نسبت به یک عزیزی که درگذشته است غمگین شوید. مسئله واقعی مورد نظر را در نظر بگیرید ، زیرا این امر به شما امکان می دهد تا بهتر به آن رسیدگی کنید.
  • ممکن است لازم باشد در اینجا در برخی از تحلیل های خود شرکت کنید. چرا مسئله خودم را از خانواده ام پنهان می کنم؟ چرا از این مسئله خانوادگی بسیار ناراحت هستم؟ برای مثال ، شاید شما در مورد چگونگی خرج کردن مادر خود با نگرانی های مالی دست و پنجه نرم کنید. بعد ممکن است متوجه شوید که نگران هستید زیرا نمی خواهید او به هیچ وجه برای حمایت از مالی خود پایان ندهد ، زیرا وسیله ای برای تأمین او ندارید.
  • آنچه را که دیگران فکر می کنند تصور نکنید. شما باید با آنها صحبت کنید تا دریابید که واقعاً چه فکر می کنند. از شایعات در مورد افراد دیگر خانواده خودداری کنید زیرا احتمالاً این امر به آنها باز می گردد و باعث بدتر شدن آن می شود. روی علل تمرکز کنید ، نه بر علائم. [2]
  • با این وجود ، ممکن است یک عضو خانواده قابل اعتماد مانند والدین یا خواهر و برادر دیگری بتواند به شما کمک کند تا بفهمید که واقعاً چه خبر است ، بنابراین خوب است که با آنها صحبت کنید به شکلی صمیمانه و دلخواه برای حل یا حل مسئله .
 2. تصویری با عنوان اعتماد والدین خود به مرحله 4 بازگشت
  2
  برای جلب اعضای خانواده سؤال کنید. یک روش خوب برای کشف دلایل اصلی مشکلات خانوادگی سؤال است نه گفتن است. اظهارات می توانند در مورد مردم قضاوت کنند و آنها را به حالت دفاعی قرار دهند.
  • در مقابل ، پرسیدن سوالات مکالمه را نرم می کند و می تواند آنچه واقعاً شخص را آزار می دهد را مشخص کند. سوالات باعث می شود که اعضای خانواده احساس کنند که وی محکوم نشده است. ایده های خود را برای بهتر شدن اوضاع از اعضای خانواده دیگر بخواهید.
  • به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که خواهر شما اخیراً واقعاً از شما دور بوده است و شما را به عنوان قهوه مانند سابق دعوت نکرده است. شما می توانید بگویید ، "من متوجه شده ام که هر یک را به اندازه گذشته ندیده ایم. چرا فکر می کنید این طور است؟" یا ممکن است سعی کنید با گفتن "عادتهای خرج مادر خود را حل کنید ،" من متوجه شدم که اخیراً هزینه بیشتری برای لباس پرداخت کرده اید. آیا با پول مسئول هستید؟ "
  • اطمینان حاصل کنید که این سؤالها به صورت آزاد است به طوری که آنها شخص دیگری را برای توضیح دادن تحریک می کنند. سپس ، واقعاً به حرفهای اعضای خانواده گوش دهید.
 3. تصویر با عنوان اعتماد والدین خود به مرحله اول برگردید
  3
  خط ارتباطی را باز کنید. ارتباطات ضعیف در بسیاری از مشکلات خانوادگی ، اگر نه بیشتر ، درگیر است. [3] خاموش کردن عضو خانواده مورد نظر یا تعطیل شدن می تواند یک مشکل بزرگ باشد. اگر اهل صحبت نیستید ، حل یک مشکل خانوادگی دشوار است. کسی باشید که اول به نتیجه برسد - هر چقدر هم که سخت باشد.
  • شاید از یکی از اعضای خانواده بزرگتر و خردمندتر خواسته شود که ابتدا مداخله کند و جلساتی را برگزار کند یا با دیگر اعضای خانواده صحبت کند و به عنوان یک واسطه عمل کند. برای باز کردن خط ارتباط ، باید غرور خود را کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که یک فرد بزرگ اولین شخصی است که مشکل را برطرف می کند. [4]
  • نادیده گرفتن این مشکل در حالی که جشن می گیرد فقط با طولانی شدن سرما بین شما باعث طولانی تر شدن آن خواهد شد. بهتر است احساس خود را بیان کنید ، اما زمان و روش مناسب را برای این کار انتخاب کنید. به عنوان مثال ، ممکن است ایجاد یک مشکل خانوادگی در سفره شام ​​شکرگذاری یک ایده بد باشد.
  • قبل از مکالمه خانوادگی سخت ، از نوشیدن خودداری کنید. الکل می تواند احساسات بسیاری از افراد را تحریک کند ، حتی اگر از اعتدال استفاده شود ، و معمولاً در تلاش برای داشتن یک گفتگوی خانوادگی دشوار بهترین چیز نیست.
  نکته تخصصی
  جین اس. کیم
  جین اس. کیم
  مجوز ازدواج و خانواده درمانی

  راه هایی برای برقراری ارتباط با دیگران وجود دارد ، نه فقط صحبت کردن. اگر برای برقراری ارتباط با والدین تلاش می کنید ، برای مثال نوشتن یادداشت یا نامه یا ارسال یک پیامک ، می تواند به شما کمک کند تا در ابتدا بدون اینکه مستقیماً مستقیم باشد ، تنش را بشکنید.

 4. تصویر با عنوان لطفا پدر و مادر خود مرحله 9
  4
  تشخیص دهید که چه زمانی مشکلات خانوادگی باید مورد بحث قرار گیرد. چه زمانی یک مشکل خانوادگی به حدی رسیده است که باید برطرف شود؟ علائم واضحی درمورد مشکلات خانوادگی و روابط وجود دارد که از کنترل خارج شده اند و نیاز به بحث و گفتگو دارند ، از جمله بحث و گفتگوهای مکرر ، اختلاف نظرها ، طغیان عصبانی ، دوری از دیگران ، خراشیدن برخی از اعضای خانواده و در بدترین حالت درگیری های جسمی. [5]
  • برخی از مشکلات خانوادگی می تواند ناشی از اختلاف عقاید باشد ، مانند ارزشهای فرهنگی متفاوت و عقاید. ممکن است والدین و فرزندان نتوانند در مورد انتخاب سبک زندگی و ترجیحات شخصی یا اعتقادات به توافق برسند.
  • سایر مشکلات خانوادگی ناشی از سوء مصرف مواد ، مشکلات بهداشت روان ، قلدری ، عدم اعتماد به نفس ، تغییر در شرایط خانواده ، مسائل مالی ، استرس ، مسائل مربوط به جنسی و حسادت است.
نمره
4

روش 2 امتحان

چرا باید به جای بیان اظهار سؤال کنید؟

 

3
پرداختن به مشکل خانواده
 1. تصویری با عنوان آسایش شخصی که یک خواهر و برادر را از دست داده است مرحله 10
  1
  سعی کنید به سازش برسید. سازش به معنای این است که شما راه حلی را ارائه داده اید که هر دو نفر بتوانند احساس خوبی در مورد آن داشته باشند حتی اگر دقیقاً همان چیزی را که او می خواهد نباشند. مصالحه راه خوبی برای خنثی کردن اختلاف یا حل مسئله خانواده است.
  • اولین قدم تلاش برای تشخیص اینکه مشکل قابل حل است یا خیر. این به ماهیت مسئله بستگی دارد و آنچه قبلاً برای حل آن انجام شده است. اگر تلاش کرده اید و سعی کرده اید و نتیجه مشابه خود را بگیرید ، ممکن است متفاوت باشد.
  • اما توجه داشته باشید که چه نکات مشترکی با شخص دیگر دارید و چه نکاتی را که مایل به تسلیم شدن هستید انتخاب کنید. اگر به هیچ وجه تسلیم نشوید ، احتمالاً اختلاف نظر را پیش خواهید برد.
  • یکی از تکنیک های ایجاد مصالحه برای هر دو نفر در این اختلاف است که بنشینند و دو حلقه را که مربوط به مشکل خانواده است ، ترسیم کنند. در حلقه اول ، هر آنچه را که مایل به سازش نیستید ، بنویسید. در حلقه بیرونی مناطقی را که می خواهید خم شوید ، بنویسید. سپس حلقه‌ها را به اشتراک بگذارید.
 2. تصویری با عنوان آسایش شخصی که یک خواهر و برادر را از دست داده است مرحله 7
  2
  با اعضای خانواده یک به یک صحبت کنید. برخی از خانواده ها هستند که به عنوان یک گروه عملکرد خوبی ندارند. همه ما در گروه های ناکارآمد بوده ایم که پویایی منفی در بازی وجود دارد. گاهی اوقات ، این اتفاق می افتد که همه در کنار هم باشند.
  • به جای حل مشکلات خانوادگی دردناک در مجالس تعطیلات یا یک شام بزرگ خانوادگی ، سعی کنید بفهمید که درگیری بین چه کسی واقعاً است. اگر بین شما و یکی دیگر از اعضای خانواده باشد ، ممکن است بقیه خانواده احساس ناراحتی کنند که داخل آن کشیده نشوند ، زیرا هیچ کس دوست ندارد مجبور شود طرف را بگیرد.
  • درعوض ، از عضو خانواده مورد نظر بخواهید تا شما را برای ناهار یا قهوه ملاقات کند. صحبت کردن یک به یک در یک فضای خنثی می تواند راهی بسیار بهتر برای جبران هرگونه نارضایتی شما و یا ممکن است باشد. مردم به صورت جداگانه چیزهایی را بیان می کنند که در گفتگو با گروه از گفتن آنها دریغ می کنند.
  • هنگامی که پریشان هستید ، با یک پروژه بزرگ کار می کنید ، تماس تلفنی برقرار می کنید ، ظروف یا موارد مشابه آن را با اعضای خانواده صحبت نمی کنید. درعوض ، همه چیز را کنار بگذارید تا روی موضوع و آنها تمرکز کنید.
 3. تصویری با عنوان یافتن یک کودک در مراقبت از فرزند مرحله 16
  3
  با یک شورای خانواده تماس بگیرید. اگرچه اختلافات زیادی می تواند به بهترین وجه به صورت یک و یک برطرف شود ، اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که بخواهید کل خانواده را برای رسیدگی به یک مشکل جمع کنید. این رویکرد بهتر است اگر مشکل بر کل خانواده تأثیر بگذارد ، نه این که ناشی از درگیری بین فردی با چند عضو خانواده باشد.
  • به عنوان مثال ، شاید مشکل خانواده شامل فقدان شغل ، ناتوانی یا مشکلات پول باشد. تماس با خانواده برای رسیدن به ایده هایی برای حل مسئله به همه کمک می کند تا احساس کنند در حال انجام کارهای مفید هستند.
  • از شورای خانواده به عنوان پایه و اساس استفاده کنید تا استراتژی لازم را برای پیشبرد خانواده به شیوه ای مثبت ایجاد کنید. ذهن های بیشتر معمولاً در مقابله با یک مشکل بهتر از یک فکر هستند.
  • اطمینان حاصل کنید که یکی از اعضای خانواده بر بحث مسلط نیست ، و توضیح دهید که عصبانیت یا تماس با نام باید در را بررسی کند.
 4. تصویری با عنوان شوهر خود را بگیرید تا از نگاه کردن به پورنو مرحله 1 متوقف شود
  4
  برای اعضای خانواده نامه بنویسید. اگرچه ارتباطات الکترونیکی غالباً خسته کننده و غیر شخصی به نظر می رسد ، نامه ای دلنشین و دست نویس می تواند در هنگام پرداختن به موقعیت های دشوار مسیری طولانی را طی کند.
  • دست نویس خوب است زیرا شخصی تر است. این نشان می دهد که شما پشت حرف دقت و فکر کرده اید و به نظر گرمتر است. این باعث می شود اعضای خانواده دیگر متوجه شوند که شما در حال تلاش هستید.
  • برخی از افراد به صورت نوشتاری بهتر ارتباط برقرار می کنند اما افکار و احساسات خود را بیشتر به صورت شخصی یا تلفنی محجبه می کنند. اگر شما یکی از این افراد هستید ، یک نامه ممکن است راهی باشد.
  • در این نامه باید توضیح دهید که چه احساسی دارید و چرا می خواهید به مسئله خانواده رسیدگی کنید. کلمه "من" را بیش از کلمه "شما" در نامه بکار ببرید تا شما چشم انداز خود را بیان کنید و سرزنش یا حرف زدن برای شخص دیگری نیست. توضیح دهید که چگونه مشکل بر شما تأثیر می گذارد ، بلکه توضیح دهید که چگونه می خواهید مشکل حل شود و چرا؟
 5. تصویر با عنوان لطفاً والدین خود را قدم 10
  5
  رسیدگی به یک مشکل خانوادگی با یک کودک. بعضی اوقات فرزندان شما می توانند منشأ مشکلات خانواده باشند ، خواه این رفتار بی احترامی ، مشاجره با خواهر و برادر و یا انجام ندادن کارهایشان باشد. اگر کودک خیلی کم است ، ممکن است بخواهید کمی متفاوت با مسئله کنار بیایید. [6]
  • مشکل را جلوی کودک قرار دهید. مسئله را خیلی واضح توضیح دهید. شما ممکن است چیزی مثل این را بگویید ، "ما متوجه شده ایم که شما به راحتی از رختخواب نمی شوید و باعث می شود خیلی دیر به مدرسه بروید. این مشکلی است که باید آن را حل کنیم."
  • عصبانی نشو درعوض ، از کودک بخواهید برای حل مسئله کمک کند. به کودک پیشنهاد دهید تا با کمک شما مسئله را حل کند.
  • اگر کودک در راستای حل مسئله پیشرفت کرد ، تقویت مثبتی به کودک بدهید. سعی کنید دلایل واقعی مشکل را پیدا کنید. آیا بیدار کردن کودک سخت است زیرا کودک مثلاً خیلی دیر است در رسانه های اجتماعی قرار دارد؟
  • موارد دلخواه را با کودکان بازی نکنید. به کودک بگویید که شما کودک را دوست دارید و می خواهید مشکل را حل کنید زیرا به کودک اهمیت می دهید و می خواهید همه چیز بهتر شود.
نمره
4

روش 3 امتحان

چه موقع ممکن است با یک شورای خانوادگی تماس بگیرید؟

 

4

ترک مشکلات خانوادگی

 1. تصویری با عنوان کمک به افراد در برخورد با مرگ یک دوست داشتنی یک قدم 2
  1
  مرزها را تعیین کنید. اگر اعضای خانواده سمی هستند ، و به شما آسیب می رساند یا درام مداوم در زندگی شما ایجاد می کند ، هیچ مشکلی در ترسیم مرزها و تعیین محدودیت ها وجود ندارد. در حقیقت ، این می تواند یک کار سالم باشد.
  • سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا عضو خانواده منفی هایی را وارد زندگی شما کرده است ، شما را از نظر عاطفی تخلیه می کند ، از شما مالی دزدی می کند ، شما را تضعیف می کند یا هر تعداد رفتار بد.
  • شما حق دارید مرزهایی را برای محافظت از خود بکشید. به عنوان مثال ، شاید شما هنوز هم عضو خانواده منفی را در رویدادهای خانوادگی می بینید ، و هنگام انجام آنها با احترام با آنها رفتار می کنید. با این حال ، شاید تصمیم گرفته اید که هرگز با آنها یک به یک ملاقات نکنید یا به آنها وام قرض بدهید. این در حق شماست که انجام دهید.
  • مرزها را با خونگرم و دوست داشتنی برای اعضای خانواده توضیح دهید. با این حال ، محکم باشید. شاید نتوانید در خانه یکی از اعضای خانواده بمانید زیرا همیشه دعوا هنگام دعوا اتفاق می افتد ، بنابراین به جای آن در یک هتل مجاور خواهید ماند.
 2. تصویری با عنوان شوهر خود را بگیرید تا از نگاه کردن به پورنو مرحله 2 متوقف شود
  2
  بدانید چه وقت است که به عقب برگردید. برخی از مشکلات خانوادگی وجود دارد که به سادگی قابل رفع نیست. برخی از مشکلات خانوادگی نیز برای حل آن زمان می برد. شما ممکن است درک کنید که واقعاً برای شما سالم تر است که اکنون اعضای خانواده را از زندگی خود جدا کنید ، غم انگیز است که اعتراف می کند.
  • برخی از مشکلات خانوادگی ، مانند غم و اندوه نسبت به یک دوست عزیز یا والدین ناتوانی در پذیرش شما برای شما که هستند ، ممکن است راه حلی نداشته باشند. درعوض ، ممکن است لازم باشد که بپذیرید که تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط و برقراری ارتباط با خانواده خود کرده اید ، بی فایده است. در این صورت ممکن است لازم باشد که از این مسئله پیش بروید و سعی کنید زندگی خود را به بهترین شکل ممکن زندگی کنید.
  • اگرچه چنین شرایطی به شدت شخصی است ، اما اگر مشکل خانوادگی شامل سوءاستفاده باشد ، چه از نظر جسمی و چه از نظر جنسی ، باید به فکر قطع عضو خانواده از زندگی خود باشید. سوء استفاده نباید از خود یا دیگران تحمل شود. موارد سوءاستفاده باید به پلیس یا خدمات محافظت از کودکان گزارش شود. [7]
  • موارد جدی سوء مصرف مواد که بر زندگی شما تأثیر می گذارد می تواند دلیل دیگری باشد. می توانید برای کمک به یک شخص تلاش کنید ، اما اگر آنها همچنان از این امر امتناع ورزند ، ممکن است مجبور شوید آنها را برای آرامش خاطر خود قطع کنید.
 3. تصویری با عنوان مقابله با مرگ یک مادربزرگ و مرحله 10
  3
  به دنبال مشاوره باشید. این برای همه افراد نیست ، اما برخی از مشکلات خانوادگی آنقدر عمیق احساس و سمی هستند که تنها توسط یک متخصص قابل حل هستند. اگر چیز دیگری کار نکرده است ارزش امتحان کردن را دارد و با جستجوی کمک چیزی برای شرمنده بودن وجود ندارد.
  • اگر عضو خانواده مورد نظر به مشاوره نرود ، ممکن است شما خودتان بروید. یک درمانگر حرفه ای می تواند به شما در تشخیص نحوه برخورد با اعضای خانواده و چگونگی بهبودی شکاف کمک کند. خواندن کتاب در مورد روابط همچنین می تواند به برخی افراد کمک کند ، همانطور که می تواند به یک گروه پشتیبانی بپیوندد. [8]
  • اگر مشکل خانواده ریشه در مسائلی مانند بیماری روانی یا سوء مصرف مواد توسط شما یا یکی دیگر از اعضای خانواده داشته باشد ، ممکن است یک حرفه ای تنها راه برای شروع خانواده باشد. برخی از مشکلات ممکن است برای شما خیلی پیچیده باشد که به خودی خود حل کنید.
  • یک مشاور می تواند با گوش دادن به موضع خنثی و عینی به مسئله کمک کند. ممکن است حرفه ای پیشنهاداتی را ارائه دهد که شما به آن فکر نکرده اید یا جنبه های منازعه را که نمی دانید درک کنید زیرا به آن خیلی نزدیک نیستید.

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]