چگونه در همه ی زمینه ها استعداد داشته باشیم

چگونه در همه ی زمینه ها استعداد داشته باشیم

تلاش برای افزایش استعدادها و توانایی های خود در چندین رشته یک تلاش جسورانه است. انجام آن نیز بسیار ممکن است. در حقیقت ، استعداد در مناطق مختلف بسیار ساده تر از آنچه انتظار دارید است. تمرین مهارتهایی که می خواهید بر آنها بهبود ببخشید ، ذهنیت مثبت داشته باشید و پایه علاقه و دانش خود را گسترش دهید ، همه به شما کمک می کند تا از همه راه با استعداد باشید.
روش 1
پرورش چند استعداد با تمرین

    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 1
    1
    تمرین. هرچه می خواهید در آن استعداد داشته باشید ، می دانید که باید تمرین کنید. این امر به ویژه در صورتی که امیدوار باشید در چندین زمینه با استعداد باشید ، صادق است. خوشبختانه ، شاید لازم نباشد که به همان اندازه که فکر می کنید تمرین کنید و احتمالاً می توانید هر روز وقت لازم را برای تمرین مهارت های متعدد ایجاد کنید. برای به دست آوردن بیشترین استفاده از وقت خود ، باید روی آنچه می خواهید یاد بگیرید تمرکز کنید.
        هر روز به مدت یک ماه دو مهارت مختلف 40-45 دقیقه تمرین کنید.
        نگران نباشید اگر روزی یک بار تمرین یکی از استعدادهای خود را از دست بدهید. اگر تقریباً هر روز به مدت یک ماه هر مهارت را تمرین می کنید ، در حدود 20 ساعت تمرین متمرکز در مورد بهبود هر یک از استعدادهای موردنظر برای پیشرفت خود قرار داده اید! [1]
    تصویر با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 2
    2
    استعدادهایی را که امیدوارید به دست آورید خراب کنید. برای تمرین عمدی و کارآمد ، باید اطمینان حاصل کنید که در طول تمرین کاملاً متمرکز هستید. یك راه برای كمك به حداكثر بهره وری از زمان تمرین شما ، تجزیه مجدد استعدادهایی است كه امیدوارید در مهارتهای خاص بهبود یابید.
        از خودت بپرس؛ به طور خاص ، برای داشتن استعداد بیشتر در هر توانایی در حال توسعه ، چه چیزهایی را باید داشته باشید؟
        اهداف خاصی را برای دستیابی به هر بار نشستن برای تمرین چیزی انتخاب کنید. بارها و بارها یک کار کوچک را تکرار کنید یا آن را پردازش نکنید تا اینکه آن را تسلط داشته باشید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید توانایی ورزشی خود را بهبود بخشید ، یک جنبه اساسی از بازی در آن ورزش را انتخاب کنید و 45 دقیقه را صرفاً در آن جنبه خاص بگذرانید.
            به عنوان مثال ، اگر امیدوار هستید که یک بازیکن فوتبال بهتر شوید ، یک توپ فوتبال را فقط با یک پا در زمین و عقب در زمین می اندازید.
            اگر به عنوان یک بسکتبالیست امیدوار هستید که استعداد خود را بهبود ببخشید ، فقط افراد غیر روحانی را شلیک کنید.
        از بین بردن تلاش خود برای بهبود یک استعداد به شما در بهبود استعدادهای دیگر نیز کمک خواهد کرد. به دنبال نمونه ورزش ، انجام هر کاری از نظر جسمی شما را به شکل بهتری می بخشد و هماهنگی شما را بهبود می بخشد ، که هر دو باعث افزایش توانایی های بدنی شما می شوند.
    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 3
    3
    تمرین کنید تا زمانی که بتوانید خود را اصلاح کنید. به اندازه کافی تمرین کنید تا بتوانید در اجرای توانایی خاص خود متوجه خطاهای مختلف شوید و تصحیح کنید. (هنگامی که یک روال تمرین منظم را طی کردید ، که طی آن تقریباً روزانه یک ماه تمرین می کنید ، به احتمال زیاد به این مرحله خواهید رسید.)
        با حرکت به جلو ، تمرین شما کارآمدتر خواهد شد. این امر به این دلیل است که شما پایه محکمی از دانش کسب کرده اید که از آن به طور طبیعی استعداد شما پیشرفت خواهد کرد.
        به عنوان مثال ، اگر شما در حال بهبود توانایی خود در نواختن ساز هستید ، به طور مکرر همان نت های تک آهنگ یا وتر را اجرا کنید تا به طور خودکار بدانید دقیقاً چه اشتباهی انجام داده اید وقتی صدا حتی کمی خاموش است.
    تصویر با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 4
    4
    سازگار و مداوم باشید. دمبله کردن و تمرین کردن چیزهای مختلفی است. دویدن یا نقاشی دو بار در هفته کارهایی جالب و سالم است که باید انجام شود ، اما برای به دست آوردن استعداد ، باید در زمینه پیشرفت خود نظم بیشتری داشته باشید. چیزی که ممکن است به شما در پایداری کمک کند ، انتخاب دو استعداد بسیار متفاوت برای تمرین و بهبود در همان دوره زمانی مشابه است.
        هر روز در یک ساعت تمرین همزمان با شیار تمرین کنید.
        مهارت های مربوط به دو استعدادی را که امیدوار هستید در بازگشت به عقب بهبود پیدا کنید ، تمرین کنید. عادت کنید که یک استعداد را تمرین کنید و بلافاصله دیگری را تمرین کنید.
        به عنوان مثال ، درست وقتی از خانه روزانه به خانه می روید ، بنشینید تا نقاشی کنید. گروه بندی جلسات تمرین خود را در کنار هم ، شما را به انجام مداوم هر دو ترغیب خواهد کرد
        برای افزایش تنوع فعالیتهای روزانه خود روی دو استعداد بسیار متفاوت کار کنید. به دنبال مثال استفاده شده در این مرحله ، انجام کاری مانند اجرای خوب جفت با چیزی خلاقانه و تأمل برانگیز ، مانند نقاشی.
    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 5
    5
    حواس پرتی را در حین تمرین حذف کنید. برای تمرکز کافی در طول زمان تمرین کاملاً به اراده متکی نباشید. در اینجا چند نکته برای اطمینان از عدم تمرین شما وجود دارد:
        یک بلوک از وقت اختصاص داده شده را به طور اختصاصی به تمرین اختصاص داده و متعهد به تمرین برای تمام مدت زمان آن باشید. اگر دوست دارید یک تایمر تنظیم کنید.
        تلفن خود را خاموش کنید.
        اطمینان حاصل کنید که هیچ صفحه ای در مجاورت شما اجرا نشده است (مگر اینکه از آنها استفاده کنید تا به شما در تمرین کمک کند).
        اگر در حال پخش موسیقی هستید ، انتخاب چیزی بدون اشعار در نظر بگیرید.

روش 2
حفظ ذهنیت استعدادیابی

    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 6
    1
    افکار منفی را رد کنید. به منظور حفظ استعداد در مناطق مختلف ، خود را آموزش دهید تا از افکار منفی جلوگیری کنید که می تواند از توانایی شما در جهت دستیابی به اهداف چندگانه برای خودتان کاسته شود. روش های مختلفی برای خلاص شدن از ذهن شما از تفکر منفی وجود دارد: [3]
        غلبه بر ترس. جسورانه ، بله اما آنچه را که شما را عقب نگه می دارد تأمل کنید. متداول ترین موانع کسب استعداد بر اساس احساسات شما است. [4] این را بشناسید و از دیدگاههای عاطفی مانند ترس جلوگیری کنید تا مانع از دنبال کردن هر استعدادی که می خواهید به دست آورید شوید.
        منفی را فیلتر کنید. ما تمایل داریم که موارد مثبت را فیلتر کنیم و بیش از حد در مورد منفی نگران باشیم ، به خصوص از نظر دیدگاه خود در مورد توانایی های خودمان. برای این دام ذهنی قرار نگیرید. اتاق خود را برای پیشرفت در نظر بگیرید تا جایی که به شما انگیزه می دهد به پیشرفت خود ادامه دهید.
        میانه را تشخیص دهید. مفهوم کمال را رها کنید. فکر نکنید که باید در کاری کامل باشید تا خود را با استعداد در نظر بگیرید.
    تصویر با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 7
    2
    موقعیت خود را با تفکر مثبت تقویت کنید. خوش بینی نمی خواهد به تنهایی شما را در هر چیزی خوب کند ، اما به شما کمک می کند. بفهمید که تصمیم گیری در مورد چگونگی فکر کردن ، به ویژه اهدافی که برای خود و توانایی خود در انجام آنها تعیین کرده اید ، به طور عینی در اختیار شماست.
        به افکار منفی پاسخ دهید که با تغییر شکل مجدد آنها در دیدگاههای یکسان اما واقعی اما مثبت تر ایجاد می شوند. به عنوان مثال: [5]
            به جای فکر کردن ، "من قبلاً این کار را نکرده ام و کار سختی به نظر می رسد ،" فکر کنید ، "فرصتی برای یادگیری است و چند روش مختلف برای نزدیک شدن به این هدف وجود دارد."
            به جای فکر کردن ، "من خیلی تنبل هستم" یا "راهی نیست که بتوانم آن را انجام دهم" ، به خود بگویید ، "من وقت کافی را در این کار قرار نداده ام ، اما حداقل می توانم آن را امتحان کنم و ببینم چگونه می گذرد."
            سرانجام ، از اینكه چگونه استعدادهای شما به آرامی بهبود می یابند ، ناامید نشوید. تصمیم بگیرید که به خود بگویید که ارزش یک بار دیگر هم دارد.
    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 8
    3
    بخش تفکر را نیز تمرین کنید. حتی متقاعد کردن خود به نفع تفکر مثبت نیز عملی می شود. هزینه آن را پرداخت می کند. با تکرار احساسات مثبت به خودتان و دور کردن افکار منفی ، نسبت به دنیای اطراف خود و خودتان کمتر مورد انتقاد قرار بگیرید.
        حفظ یک ذهنیت مثبت نه تنها باعث بهبود روحیه شما خواهد شد بلکه به شما انگیزه می دهد تا در کارهای سخت و مورد نیاز برای به دست آوردن استعدادهای جدید بمانید. [6]

روش 3
گسترش توانایی شما برای به دست آوردن استعداد به طور کلی

    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 9
    1
    پیشرفت خود را نظارت کنید. بدانید که تمرین متمرکز همیشه سرگرم کننده نخواهد بود. تحقق استعدادهای شما ، با این حال ، خواهد بود. به دستاوردهای خود توجه داشته باشید و از آن قدردانی کنید - مانند زمان یک مایل مایل به سابقه شخصی جدید یا یک نقاشی مخصوصاً قانع کننده
        اگر نشانه های ملموس از پیشرفت شما (شاید به ویژه نقاشی ها) وجود داشته باشد ، آنها را در مکان هایی قرار دهید که اغلب آنها را مشاهده می کنید تا به خود انگیزه دهید تا به تمرین و بهبود مهارت های خود ادامه دهید!
    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 10
    2
    باقی مانده. ذهن و بدن خود را برای تمرین با تمرکز و انرژی آماده نگه دارید. بیشتر به این نکته ، از نظر استراتژیک استراحت دهید. اگر استعدادی که در تلاش برای بهبود آن هستید نیاز به فعالیت بدنی شدید یا تمرکز ذهنی دارد ، شما باید به اندازه کافی ذهن و بدن خود را برای تمرین موثر نگه دارید. [7]
        این در واقع ممکن است نیاز داشته باشد که شما یک روز در هفته از کار خود خارج شوید. این مهم است که در صورت بهبود توانایی شما در تمرین موثر برای بقیه هفته انجام شود.
    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 11
    3
    بپذیرید که مهارت ذاتی کمتر از تمرین و پشتکار مهم است. حتی توانایی هایی که به نظر می رسد برخی از افراد با آنها به دنیا می آیند بیشتر از آموزش ناشی می شوند تا استعداد ذاتی. [8] این مسئله در مورد ورزشکاران ، نوازندگان و ریاضیدانان صادق است!
        می دانم که به مقداری ریز نیاز دارید. روانشناسان در هنگام مراجعه به صفتی که افراد موفق در آن حضور دارند ، از اصطلاح "رقت" استفاده کرده اند. گرت هم پشتکار و هم اشتیاق را در رسیدن به اهداف بلند مدت نشان می دهد. [9]
        غلبه بر سختی در دستیابی به پیشرفت مهارت های شما همچنین به طور کلی به بهبود استعدادهای شما کمک می کند. وقتی با چالش هایی روبرو هستید که ممکن است دیگران نتوانند با آنها روبرو شوید ، به خود بگویید که با غلبه بر آنها ، قدم بر روی دیگران بگذارید.
    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 12
    4
    بر استعدادهای مورد علاقه تان پیشرفت کنید. حتی دانشمندان در مورد چگونگی افزایش استعداد مطمئن نیستند. این سؤال که چگونه ما در امور خوب می شویم ، هنوز تا حد زیادی بی پاسخ مانده است. ما می دانیم که افرادی که در معرض چیزهایی قرار می گیرند که به طور طبیعی جذب می شوند و در آن موارد غوطه ور می شوند ، در آخرت به آنها خوش می مانند. با آموزش و تمرین ، افرادی که قبلاً به چیزی رسیده اند ، به خصوص در این امر بسیار خوب می شوند. اهمیت این یافته ها را بپذیرید و مطابق آن عمل کنید: [10]
        بدون مهار مشاهده و بازی کنید. الهام بخش و کنجکاوی به ناچار شما را تحت تأثیر قرار می دهد و در نهایت به دنبال استعدادهایی خواهید بود که به اندازه کافی به آن علاقه دارید که بتوانید با آن کنار بیایید.
        جنبه های فنی استعدادی را که می خواهید به دست آورید نادیده بگیرید. شما می توانید بعد از متعهد شدن ، جنبه های فنی در بهبود توانایی های خود به ارمغان بیاورید.
        سعی نکنید قضاوت کنید که علایق شما از کجا می آیند.
        اجتناب از این تمایلات باعث می شود آرزوهای خلاقانه تر و عاطفی تان به شما گره بخورد.
    تصویری با عنوان با استعداد در مناطق متعدد مرحله 13
    5
    خواندن. خواندن مکان بسیار خوبی برای شروع یادگیری در مورد چگونگی استعداد شدن در چندین روش است. یكی از مهمترین مزایای این امر ، كنجكاو كردن در كنجكاو بودن و ایجاد انگیزه در خود برای دنبال كردن راههای جدید برای گسترش استعدادهای خود و یا به طور كلی استعدادهای جدید است.
        علاقه مند شدن به چیزی که خوانده اید به عنوان نشانه ای از اینکه ممکن است به خوبی به مطالب توجه کنید ، دیده می شود. [11] اگر به چیز جدیدی علاقه مند شدید ، خود را به آن سوق دهید.
        برای خواندن نیز مزایای لفظی وجود دارد: شما در مورد زبان و نوشتن می آموزید ، درباره هر دوره تاریخ مربوط به کتاب و البته در مورد مطالب موجود در کتاب است. شما بلافاصله با کشیدن چشمان خود به جلو و عقب در یک صفحه و تفسیر دسته ای از کلمات چاپ شده ، بلافاصله در مورد انواع چیزها آگاه تر هستید!
        البته ، هیچ چیز با تجربه دستی مقایسه نمی شود. هرچه راجع به آن جذابیت ها برای شما بخوانید ، خودتان این کار را انجام دهید و یک استعداد جدید ایجاد کنید

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]