نحوه پرورش کودک مبتلا به سندرم داون

نحوه پرورش کودک مبتلا به سندرم داونوالدین ممکن است هنگامی که دریابند فرزندشان مبتلا به سندرم داون است ، احساس تعجب ، نگرانی یا گیج کنند. طبیعی است که وقتی یاد گرفتید که فرزند شما ناتوانی دارد هنوز احساس خوبی را درک نمی کنید. خوشبختانه ، کودکان مبتلا به سندرم داون اغلب می توانند در بزرگسالان شاد و سالم رشد کنند.
روش 1
آماده شدن

این بخش برای والدینی که مظنون به تشخیص سندرم داون هستند ، به تازگی دریافت کرده اند یا به دنبال راه هایی برای کمک به فرزند خردسال خود هستند.

    تصویری با عنوان زن معلول به تنهایی در Park.png
    1
    اگر تشخیص جدیدی دریافت کرده اید ، وقت خود را برای کنترل احساسات خود بگیرید. تشخیص سندرم داون می تواند برای والدین جدید شگفت آور باشد. ممکن است شما نگران این موضوع باشید که آیا فرزند شما می تواند سالم و خوشحال باشد. نگرانی ها مناسب است ، به خصوص اگر در مورد سندرم داون چیزهای زیادی نمی دانید.
        ترساندن در ابتدا امری طبیعی است ، زیرا تعداد ناشناخته های زیادی وجود دارد. در ابتدا می تواند سخت باشد. سپس آسانتر می شود. [1]
    تصویری با عنوان یهودی یهودی می گوید No 2.png
    2
    از کلیشه ها خودداری کنید. هر کودک مبتلا به سندرم داون بی نظیر است ، بنابراین انتظار نداشته باشید فرزند شما دقیقاً مانند سایر مبتلایان به سندرم داون باشد که احتمالاً با آنها ملاقات کرده اید.
        شاید کلیشه هایی را شنیده باشید که افراد مبتلا به سندرم داون "موسیقی را دوست دارند" و "همیشه لبخند می زنند". در واقعیت ، هر فرد مبتلا به سندرم داون علایق مختلفی دارد ، و آنها مانند همه افراد دارای روحیه هستند. آنها شادی ، غم و اندوه ، سوزش ، بی حسی و انواع احساسات را تجربه می کنند. [2]
        درست مانند کودکان بدون سندرم داون ، کودکان مبتلا به سندرم داون از نظر توانایی متنوع هستند.
        كودكان مبتلا به سندرم داون كودك هستند ، نه فرشتگان و شیاطین. دقیقاً همانطور که می توانید برای کودکان بدون سندرم داون ، بازی ، تنفر ، سرگرمی ، علاقه و خلقی را انتظار داشته باشید.
    تصویر با عنوان دختر حجاب در Computer.png
    3
    خدمات جستجو کنید. این خدمات ممکن است برای نوزادان 6 ماه به طول انجامد. [3] كودكان مبتلا به سندرم داون اغلب از ... [4]
        تغذیه درمانی (برای نوزادان)
        گفتار درمانی
        فیزیوتراپی
        کار درمانی
        ارتباطات افزودنی و جایگزین (AAC) مانند زبان نشانه
    تصویر با عنوان Relaxed Guy Reading.png
    4
    در مورد سندرم داون بخوانید. کتاب ها و مقالات مربوط به افراد مبتلا به سندرم داون را ، چه توسط اعضای خانواده و چه توسط افراد مبتلا به سندرم داون بخوانید. [5] این کتاب ها می توانند مشاوره و داستانهای مفیدی ارائه دهند ، بنابراین شما می دانید چه کاری انجام دهید و می توانید آینده خانواده خود را تصور کنید.
        متخصصان پزشکی ممکن است در مورد مشکلات سلامتی افرادی که مبتلا به سندرم داون هستند ، مشاوره داشته باشند. اما ممکن است آنها ندانند که زندگی روزمره برای کودک مبتلا به سندرم داون چگونه به نظر می رسد ، زیرا آنها فقط کودکانی را می بینند که به کمک پزشکی نیاز دارند.
    تصویر با عنوان دکتر جوان در Office.png
    5
    در بالای مسائل پزشکی باشید. كودكان مبتلا به سندرم داون در معرض خطر ابتلا به برخی از مشکلات پزشکی مانند مشکلات قلبی ، مشکلات چشم و مشکلات تنفسی هستند. [6] دریافت معالجه پزشکی مورد نیاز آنها می تواند به آنها کمک کند زندگی خوبی داشته باشند.
        کودکان و نوجوانان مبتلا به سندرم داون هنگام سرماخوردگی در معرض خطر ابتلا به پنومونی هستند. در مورد راههای پیشگیری و مدیریت این مشکل (مانند نبولایزر) با پزشک خود صحبت کنید.
        کارشناسان می گویند ، تغذیه با شیر مادر به ویژه برای کودکان مبتلا به سندرم داون بسیار مهم است ، زیرا می تواند خطر بروز مشکلات سلامتی را کاهش دهد. [7] اگر فرزند شما نمی تواند چفت کند ، پمپاژ گزینه خوبی است.
    تصویر با عنوان زن جوان و پیرمرد Talk.png
    6
    گزینه های آموزش را بررسی کنید. بیشتر کودکان مبتلا به سندرم داون یا در یک آموزشگاه عمومی (برای برخی یا کل روز) در یک مدرسه عمومی شرکت می کنند یا به یک مدرسه ویژه می روند. آنها همچنین ممکن است در مراکز درمانی مانند گفتاردرمانی که توسط مدرسه ارائه می شود ، شرکت کنند.
        سعی کنید روی یک کلاس بنشینید و ببینید که چگونه کودکان معلول رفتار می شوند. آیا به آنها حمایت و توجه داده می شود؟ آیا به نظر می رسد بچه ها از اینجا خوشحال هستند؟ آیا شما هیچ پرچم قرمز را مشاهده می کنید ، مانند کودکان که به جای آموزش ، تنها با کتاب های رنگ آمیزی تنها مانده اند ، کودکان هنگام تلاش برای برقراری ارتباط ، یا "کودکانی که به شدت مجازات می شوند" به عنوان "رفتار نادرست" توصیف می شوند؟
    تصویر با عنوان Girl Braids Hair of Friend with Down Syndr.png
    7
    با افراد مبتلا به سندرم داون و خانواده های آنها در تماس باشید. آنها می توانند به شما مشاوره ، دوستی و نمونه هایی از آنچه در آینده می تواند برای افراد مبتلا به سندرم داون به نظر برسد ، ارائه دهند.

روش 2
رسیدگی به مسائل

برخی از خانواده های کودکان مبتلا به سندرم داون نسبت به سایرین مشکلات بیشتری را تجربه می کنند ، به خصوص وقتی کودک کوچکتر است. اگر در حال تلاش هستید ، در اینجا مواردی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

    تصویری با عنوان گروههای مختلف از مردم.png
    1
    یک سیستم پشتیبانی در اطراف خود و کودک خود بسازید. مقابله با اوقات سخت هنگامی که شما عزیزان محاصره می کنید راحت تر است. اگر خانواده شما در حال گذراندن زمان سختی هستند ، به دوستان و خانواده خود برسید.
    تصویر با عنوان زن در حجاب بوها را بو می کند.png
    2
    هر روز وقت بگذارید تا از خود مراقبت کنید. اگر انرژی ندارید والدین خوبی هستید ، سخت است. شما می توانید و باید از اوقات فراغت لذت ببرید ، هر از گاهی با دوستان خود به بیرون بروید ، با موارد قابل توجهی کنار بیایید و فعالیت هایی را انجام دهید که به شما در شارژ مجدد کمک می کند. اشکال ندارد اجازه دهید کودک (بازدید کنندگان) مدتی که شما یک کتاب را می خوانید بی سر و صدا بازی کند ، یا در هنگام خروج از تاریخ با کودک بازی کند. [8]
        اگر استرس دارید ، از خود بپرسید "چه چیزی به من کمک می کند الان احساس خوبی داشته باشم؟" دوش گرم؟ قهوه؟ آغوش؟ روشی واقع بینانه برای کمک به خودتان چیست؟
    تصویر با عنوان دو نفر Talking.png
    3
    به مردم بگویید چگونه می خواهید آنها پاسخ دهند. افراد می توانند نسبت به سندرم داون بی سر و صدا باشند ، و ممکن است مطمئن باشند که چگونه می توانند کمک کنند. آنها همچنین ممکن است چیزهای بسیار نادان بگویند. با آنها صحبت کنید و به آنها بگویید که دوست دارید چه کاری انجام دهند. [9] این به آنها کمک می کند تا بهتر عمل کنند.
    تصویر با عنوان شوهر به Wife.png گوش می دهد
    4
    از دیگران بخواهید وارد زمین شوند. اگر خانواده شما زمان سختی را طی می کنند ، در مورد آن صحبت کنید و به مردم بگویید که چگونه می توانند کمک کنند.
        بگذارید مردم راه هایی را برای حمایت از شما بدانند ، مانند "ما قرارهای زیادی داریم که به سختی می توانیم زمان پخت و پز را پیدا کنیم" یا "ما واقعاً می توانستیم از یک بچه نگهدار برای یک شب در هفته استفاده کنیم." [10]
    تصویری با عنوان شوهران آسوده به یکدیگر .png
    5
    در مورد احساسات خود صحبت کنید به هم ریختن احساسات دشوار ، اوضاع را بعداً وخیم تر می کند. در مورد احساسات خود با یک شنونده خوب صحبت کنید. نگرانی و نگرانی اشکالی ندارد و می تواند به پردازش آنها با شخصی که به شما اهمیت می دهد کمک کند.
        از ابراز ناامیدی در مورد کودک خود در گوش خود بپرهیزید. کودکان می خواهند والدین خود را خوشحال کنند ، و اگر کودک شما را شنید که در مورد آنها منفی صحبت می کند ممکن است احساس ناامیدی کند.
    تصویری با عنوان شخص دوست داشتنی با Hearts.png
    6
    به یاد داشته باشید که این کار ساده تر می شود. كودكان مبتلا به سندرم داون معمولاً با بزرگتر شدن ، سالم تر و تواناتر می شوند. آنها نقاط عطف خود را برآورده می کنند. [11] آنها یاد می گیرند که انواع مختلفی را انجام دهند. فقط به این دلیل که اکنون کارها سخت است به معنای این نیست که آنها برای همیشه سخت خواهند بود. [12]
        والدینی که زمانی از تشخیص سندروم داون می ترسیدند ، اغلب با بزرگتر شدن فرزندانشان احساس امید و مثبت می کنند. آنها می گویند این بهتر از آن چیزی است که تصور می کردند می شود و این است که فرزندانشان منبع شادی در زندگی خود هستند. [13] [14] [15] [16] [17]
        افراد مبتلا به سندرم داون اغلب زندگی شاد زندگی پر از مردم و فعالیتهایی را که دوست دارند توصیف می کنند. [18] [19] [20] [21]
        خواهران و برادران مبتلایان به سندرم داون ، دوست دارند خواهران و برادران خود را دوست داشته باشند یا رشد کنند ، و ممکن است برای کمک به این امر اقدام کنند. [22]

روش 3
والدین مثبت

    تصویر با عنوان استاد در حال صحبت مثبت
    1
    انتظارات مثبت را حفظ کنید. كودكان مبتلا به سندرم داون می توانند بسیار یاد بگیرند و رشد كنند ، به خصوص هنگامی كه توسط افرادی كه به آنها ایمان دارند محاصره می شوند. فرزند خود را در فرصت های جدید یادگیری درگیر کنید و ببینید که چگونه آنها موفق می شوند. [23]
        با فرزندتان مبتلا به سندرم داون صحبت کنید. حتی اگر آنها در حال حاضر نمی توانند صحبت کنند ، این به پیشرفت آنها کمک می کند ، و ممکن است آنها شروع به تمسخر یا صحبت دوباره کنند!
    تصویری با عنوان برنامه زمان خواب مصور.png
    2
    یک روال تنظیم کنید. كودكان مبتلا به سندرم داون معمولاً از داشتن روال بهره مند می شوند تا بتوانند آنچه را كه در آینده انجام می شود بدانند و راحت تر بین كارها می گذارند. [24] ممکن است ایجاد یک برنامه تصویر مفید باشد تا کودک شما بتواند روز را تجسم کند.
        در مورد تغییرات در امور روزمره به اطلاع مناسب برسید. کودکان مبتلا به سندرم داون ممکن است هنگام تغییر روزمره آنها را شگفت آور یا ناراحت کننده بدانند ، بنابراین تهیه آنها برای این امر کمک می کند.
    تصویر با عنوان دختر کوچک در Quiet Corner.png
    3
    به یاد داشته باشید که به فرزند خود انتخاب کنید. در حالی که کارهای روزمره خوب است ، یک برنامه ریزی دقیق ممکن است کودک را احساس کند که هیچ کنترلی بر زندگی خود ندارد. [25] به آنها اجازه دهید در طول روز برخی گزینه ها را انتخاب کنند و احتمالاً ریسک کنند.
        گزینه ها می توانند به سادگی ساده باشند "کدام پیراهن را می خواهید بپوشید؟" یا "شام نیم ساعت است ، بنابراین شما وقت آزاد دارید تا هر زمان که بخواهید انجام دهید."
        به فرزند خود در ایجاد اعتماد به نفس کمک کنید. [26] این می تواند به معنای مواردی مانند کمک به کودک در تنظیم فعالیت های خود باشد (به عنوان مثال پیدا کردن مداد رنگی به جای انتظار برای انجام این کار) یا گفتگوی دو طرفه در مورد یک مشکل در مدرسه به جای سخنرانی یک طرفه.
    تصویری با عنوان والدین آرام می شود در حالی که کودک اوتیسم Stims.png
    4
    اطمینان حاصل کنید که هم شما و هم فرزندتان وقت کم دارید. بین مدرسه ، درمانی و فعالیتهای روزانه می تواند خیلی زیاد باشد! برای استراحت و آهسته کردن وقت بگذارید. این برای هر دوی شما مهم است. [27]
        یک برنامه پر ازدحام می تواند به شما و فرزندتان منجر به فرسودگی و لنگش شود.
    تصویری با عنوان گفتگوهای کودک با دوست با سندرم داون.png
    5
    به فرزند خود کمک کنید تا با و بدون معلولیت دوست شود. کودکان مبتلا به سندرم داون می توانند با هم دوست شوند و می توانند بسیار مهربان و برون گرا باشند. به دنبال فرصت های اجتماعی ، مربوط به مدرسه و موارد دیگر باشید.
        برای کودکان مبتلا به سندرم داون خوب است که دیگر دوستان معلول را دوست خود بسازند ، زیرا به کودک کمک می کند ببیند که هیچ چیز "اشتباه" با آنها نیست. همچنین ، ممکن است شما را برای ارتباط با والدین خود و تبادل داستان و ایده در هنگام بازی بچه ها مفید کنید.
        کودک خود را از کودکانی دور کنید که آنها را قلدری می کنند یا باعث می شوند احساس بدی داشته باشند. بهتر است دوستی نداشته باشید و یا فقط دوستان معلول داشته باشید تا اینکه "دوستان" جعلی داشته باشید که دارای معنا هستند.
    تصویر با عنوان Chore Chart 1.png
    6
    وظایف و مسئولیت های مربوط به توانایی را اختصاص دهید. بیشتر کودکان بزرگتر مبتلا به سندرم داون می توانند و باید کارهای خوبی انجام دهند. [28] با بزرگ شدن فرزند شما ، آنها قادر خواهند بود کارهایی مانند آب دادن به گیاهان ، تمیز کردن جداول و استفاده از خلاء را انجام دهند. ممکن است تصمیم بگیرید که کارهای خاصی را تعیین کنید یا فقط از فرزندتان بخواهید که در کارهای خاص به شما کمک کند.
        در حالی که کارهای روزمره را انجام می دهید ، با نگه داشتن شرکت در شرکت آنها شروع کنید. سپس به آنها كمك كنید. با گذشت زمان ، انتقال به داشتن آنها در حالی که شما آنها را حفظ می کنید ، کار را انجام می دهند. بعد از مدتی دیدن آنها این کار را بدون نیاز به راهنمایی انجام می دهند ، ممکن است آنها به تنهایی آماده باشند.
        نوجوان مبتلا به سندرم داون ممکن است با نظارت ، وظایفی مانند شستن ظروف ، تاشو یا انجام لباسشویی ، پخت و پز و جارو برقی را انجام دهد.
    تصویری با عنوان رقص بچه در آبی Tutu.png
    7
    به فعالیتهای سرگرم کننده برای فرزند خود بنگرید. مانند سایر کودکان ، کودکان مبتلا به سندرم داون دوست دارند از آن لذت ببرند. به دنبال فرصت هایی برای فرزندتان در معاشرت و بازی کردن باشید.
        کودک شما ممکن است از موسیقی ، آواز و رقص لذت ببرد.
        برنامه های تفریحی (مانند ورزش و رقص) را برای کودکان معلول در نظر بگیرید.
        به کلوپ های مدرسه ای بنشینید که فرزند شما می تواند در سن بالغ شدن به آنها بپیوندد ، از تشویق به کلوپ های اجتماعی معلولیت گرفته تا پیگیری.
    تصویر با عنوان پدر و مادر بوسه های کودک در Cheek.png
    8
    به فرزندتان عشق و پشتیبانی زیادی بدهید. متأسفانه ، کودکان مبتلا به سندرم داون در معرض خطر عزت نفس هستند. بازخورد مثبت از شما می تواند کمک کند. اطمینان حاصل کنید که کودک شما هر روز مقداری بازخورد مثبت دریافت می کند.
        فرزند خود را هنگام انجام کارهای خوب ستایش کنید ، مانند تمیز کردن اتاق خود بدون اینکه از آنها سؤال شود. به آنها بگویید چه کار خوبی انجام داده اند. این روحیه آنها را تقویت می کند و آنها را ترغیب می کند تا در آینده بیشتر این کار را انجام دهند.
        به فرزندتان بگویید که در مورد عادات و شخصیت آنها چه چیزی را دوست دارید.
    تصویر با عنوان نشستن والدین و کودک در Floor.png
    9
    روی نقاط قوت آنها تمرکز کنید. معلولیت به معنای عدم توانایی نیست ، و فرزند شما از صفات و توانایی های خوبی برخوردار خواهد بود. [29] روی اینها متمرکز شوید و به آنها در رشد کمک کنید.
    تصویری با عنوان گفتگوهای پدر با دختر با سندرم داون.png
    10
    در مورد سندرم داون با فرزند خود صحبت کنید. با بزرگتر شدن فرزند شما ، آنها شروع به فهمیدن تفاوت هایی با یکدیگر می کنند. بهتر است به آنها کمک کنید تا دلیل آنها را درک کنند ، زیرا می توانید به کمک آن فریم را تنظیم کرده و به آنها کمک کنید تا در مورد متفاوت بودن نگرش مثبت داشته باشند.
        به عنوان مثال ، "شما با چیزی به نام سندرم داون متولد شده اید. به همین دلیل است که به بخش ویژه اد و گفتاردرمانی می روید. به همین دلیل است که چنین چهره ای ناز دارید!"
    تصویر با عنوان مادر و پسر با سندرم داون Play.png
    11
    برای بازی و لذت بردن از زندگی در کنار هم وقت بگذارید. استراحت کنید ، احمق باشید و سرگرم کننده باشید. [30] [31] پدر و مادر داشتن فرزند مبتلا به سندرم داون می تواند لذت بخش باشد. کم کردن سرعت و لذت بردن را فراموش نکنید.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]