نحوه افزایش جریان خون به مغز

نحوه افزایش جریان خون به مغز

مغز حدوداً سه برابر اکسیژن از عضلات استفاده می کند. اکسیژن برای عملکرد مغز و بهبودی مغز بسیار حیاتی است. عملکرد بهینه مغز به یک جریان خون سالم متکی است. چندین روش مختلف وجود دارد که می توانید برای افزایش مقدار خون غنی از اکسیژن که به مغز شما جریان می یابد ، استفاده کنید.
روش 1
ورزش برای افزایش جریان خون

    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 1
    1
    به طور منظم تمرین کن. تمام فعالیتهای هوازی اثرات مثبتی بر گردش خون و سلامت دارد. یک مطالعه تحقیقاتی نتیجه گرفت که ورزش متوسط ​​باعث افزایش گردش خون به مغز در زنان مسن می شود. [1] 30 تا 50 دقیقه با سرعت سریع ، سه یا چهار بار در هفته قدم بزنید.
        نتایج مطالعه حاکی از 15٪ جریان خون بیشتر به مغز است.
        بسیاری از مطالعات حاکی از ارتباط بین ورزش و سلامت کلی مغز است ، اگرچه هیچ تحقیق قطعی وجود ندارد که نشان می دهد افزایش جریان خون ممکن است مانع از افت شناختی شود.
        فعالیت هوازی هر فعالیت بدنی است که باعث می شود نفس شما سخت تر شود و ضربان قلب شما را بالا ببرد. شنا ، دوچرخه سواری ، رقصیدن و حتی رابطه جنسی همه فعالیت های هوازی هستند. یکی را پیدا کنید که به بهترین وجهی متناسب با سبک زندگی شما باشد و با اشتیاق درگیر آن شوید!
    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 2
    2
    در طول روز پیاده روی کوتاه کنید. لازم نیست برای به دست آوردن مزایای پیاده روی به یک تمرین ورزشی طولانی بپردازید. پیاده روی کوتاه نیز به افزایش جریان خون به مغز شما کمک می کند. حتی پیاده روی سه تا پنج دقیقه تأثیر مثبتی در گردش خون شما خواهد داشت.
        در طول روز از یک تایمر استفاده کنید تا به شما یادآوری کند که استراحت های پیاده روی را انجام دهد. اگر در یک میز کار می کنید ، پیاده روی های کوتاه برنامه ریزی کنید.
        از فرصت های طبیعی برای پیاده روی استفاده کنید. به جای آسانسور از پله بروید. با فاصله از مقصد خود پارک کنید. قبل از خروج از اتوبوس یا قطار پیاده شوید و باقیمانده مسیر را طی کنید.
    تصویری با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 3
    3
    کشش در طول روز. کشش باعث بهبود گردش خون کلی شده و از سفتی در مفاصل و عضلات جلوگیری می کند. [2] هر ساعت چند دقیقه کنار بگذارید تا بدن خود را دراز کنید.
        کشش باعث افزایش جریان خون به عضلات می شود. در حالی که واقعاً "کشش" مغز ممکن نیست ، با افزایش جریان خون در بدن ، گردش خون بهبود می یابد و افزایش می یابد. [3]
        امتداد ساده ای که منجر به افزایش جریان خون به مغز می شود شامل لمس زانوها یا انگشتان پا از حالت ایستاده است. روش دیگر ، با پاهایتان دراز و پا بر روی یک منطقه تمیز بنشینید و زانوها ، برآمدگی یا انگشتان پا را از این حالت نشسته لمس کنید. مراقب باشید کاری انجام ندهید که باعث درد یا ناراحتی در کمر شما شود.
    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 4
    4
    یوگا کار کن. موقعیت های یوگا اغلب تشویق قرار دادن سر زیر قلب را تشویق می کنند. این مستقیماً از جریان خون به مغز سود می برد. وارونگیهای ساده شامل تخمگذار روی زمین ، عمود بر یک دیوار است. بدن خود را به سمت جلو بکشید به طوری که پاهای شما روی دیوار استراحت کند و باسن شما نزدیک یا لمس دیوار باشد.
        وارونگیهای پیشرفته تر شامل بالا بردن بدن در بالای سر خود در پشت سر یا دستگیره است. ممکن است این کار را با استفاده از دیوار انجام دهید تا به تعادل خود کمک کنید. به یاد داشته باشید ، یوگا هرگز نباید دردناک باشد. برای وارونگی های پیشرفته تر با یک پزشک متخصص یوگا کار کنید.
        وارونگی ها نباید عمودی باشند. پوزو شخم زدن و نمایش ماهی هر دو موضعی هستند که مستقیماً از جریان خون به مغز سود می برند. شخم شخم زدن تیروئید را تحریک کرده و جریان خون را به مغز افزایش می دهد. مطرح کردن ماهی باعث تحریک گردن ، گلو و مغز می شود.

نمره
3

روش 1 امتحان

یوگا ممکن است ضربان خون را به مغز شما افزایش دهد:
تحریک غدد آدرنال شما.
سر خود را زیر قلب خود قرار دهید.
انعطاف پذیری خود را بهبود بخشید.
ضربان قلب استراحت خود را افزایش دهید.
روش 2
استفاده از Breath برای بهبود جریان خون

    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 5
    1
    از طریق بینی خود تنفس کنید. دیافراگم خود را در ناحیه شکم خود درگیر کنید. به این حالت "تنفس شکم" نیز گفته می شود. تنفس عمیق هوا و اکسیژن را به نواحی تحتانی ریه ها که بیشتر گردش خون در آن است ، منتقل می کند.
        هوا از طریق بینی وارد حفره های سینوسی ، حفره های دهان و قسمت فوقانی ریه ها می شود. تنفس از طریق دهان ، میزان قرار گرفتن در معرض هوای تازه اکسیژن شده را کاهش می دهد.
        تنفس با دیافراگم باعث ورود اکسیژن بیشتر به این خون می شود.
    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 6
    2
    مراقبه ضربان قلب و تنفس در هنگام مدیتیشن کند است. غالباً مدیتیشن شامل تنفس آگاهانه و حتی راهنمایی می شود. [5] تنفس عمیق و یکنواخت باعث افزایش اشباع اکسیژن در خون می شود.
        تنفس آگاهانه به آرامش شانه ها ، عضلات قفسه سینه و گردن کمک می کند که ممکن است در جریان خون به مغز دخالت کند.
        مراقبه تأثیرات مثبت داشته است. این میزان استرس فرد را پایین می آورد ، توانایی تمرکز آنها را افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
        راه های زیادی برای مدیتیشن وجود دارد. یک راه آسان برای شروع تمرین مدیتیشن ، صرفاً نشستن راحت ، چشمان جزئی یا کاملاً بسته و شمارش نفس است. وقتی 10 نفس شمرده اید ، دوباره شروع کنید. همچنان توجه خود را روی شمارش نفس های خود معطوف کنید. هنگامی که افکار دیگر وارد می شوند ، به سادگی متوجه آنها شوید و اجازه دهید آنها از بین بروند. دوباره از یک شروع کنید.
    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 7
    3
    ترک سیگار نیکوتین شریان ها را محدود می کند ، که از جریان خون سالم به مغز جلوگیری می کند. از طرف دیگر ، میزان اکسیژن مغز و جریان خون بلافاصله پس از قطع مصرف سیگار ، تا 17 درصد کاهش می یابد. [6]
        استعمال دخانیات با سکته های مغزی و آنوریسم مغز مرتبط است. آنوریسم برآمدگی رگ خونی است که به دلیل ضعف در دیواره رگ های خونی ایجاد می شود.
        سیگارهای الکترونیکی حاوی نیکوتین هستند که رگهای خونی را منقبض کرده و جریان خون به مغز را کاهش می دهد. آنها به عنوان جایگزینی برای سیگارهای معمولی توصیه نمی شوند. [7]

نمره
3

روش 2 امتحان

بهترین دلیل برای ترک سیگار چیست؟
سیگار کشیدن بافت مغز را بی حس می کند.
سیگار کشیدن شریان های شما را محدود می کند.
سیگار کشیدن فشار خون شما را پایین می آورد.
سیگار کشیدن به جای مغز جریان خون را به سمت ریه ها هدایت می کند.
روش 3
رژیم خود را تغییر دهید

    تصویری با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 8
    1
    شکلات بیشتری بخورید. مطالعات نشان می دهد که فلاونوئیدهای موجود در لوبیای کاکائو ممکن است جریان خون به مغز را افزایش دهند. [8] فلاونوئیدها را می توان در شراب قرمز ، انگور قرمز ، سیب و انواع توت ها نیز یافت. چایها ، به خصوص چایهای سبز یا سفید ، منبع عالی دیگر فلاونوئیدها هستند. [9]
        اطمینان حاصل کنید که میزان کالری کلی شما در حد سالم باقی مانده است. افزایش میزان چربی یا قند به رژیم غذایی روزانه شما می تواند عواقب منفی داشته باشد.
        تحقیقات در مورد اثرات مفید فلاونوئیدها هنوز مقدماتی است.
    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 9
    2
    آب چغندر بنوشید. نشان داده شده است که نوشیدن آب چغندر باعث افزایش جریان خون به مغز می شود. [10] چغندر حاوی نیترات است که باکتریهایی که در دهان وجود دارند به نیتریت ها تبدیل می شوند. نیتریت ها به گسترش عروق خونی و افزایش جریان خون به مغز کمک می کنند.
        نیترات همچنین در کرفس ، کلم و سایر سبزیجات دارای برگ سبز وجود دارد.
        خوردن میوه و سبزیجات پر از نیترات برای عملکرد بهینه مغز توصیه می شود. تبدیل این مواد غذایی به آب میوه سریعترین راه برای مصرف یک دوز درمانی است.
    تصویر با عنوان افزایش جریان خون به مغز مرحله 10
    3
    "غذاهای عالی" را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید. آجیل ، دانه ها ، زغال اخته و آووکادو گاهی به دلیل ارزش غذایی بالا به آنها "فوق العاده غذایی" گفته می شود. تحقیقات نشان می دهد که مصرف این مواد غذایی تأثیر مثبتی در حفظ مغز سالم در پیری دارد. [11]
        گردو ، گردو ، بادام ، بادام زمینی و سایر آجیل ها منابع عالی ویتامین E هستند. کمبودهای ویتامین E با کاهش شناختی مرتبط است. می توانید آنها را خام یا بو داده میل کنید. کره های آجیل بدون هیدروژنه از نظر مواد غذایی زیاد خود را حفظ می کنند.
        آووکادو از نظر چربی اشباع نشده بسیار غنی است که با افزایش جریان خون به مغز مرتبط است. چربی اشباع نشده به کاهش کلسترول بد خون کمک می کند و باعث کاهش فشار خون می شود. [12] آووکادو همچنین مواد مغذی برای کمک به بهبود سلامت کلی شما فراهم می کند.
        زغال اخته به محافظت از مغز در برابر استرس اکسیداتیو کمک می کند ، که باعث بدتر شدن عملکرد مغز می شود. نشان داده شده است که خوردن یک فنجان در روز زغال اخته - تازه ، خشک یا یخ زده - باعث افزایش عملکرد مغز می شود.
    تصویری با عنوان افزایش جریان خون به مرحله 11
    4
    مکمل های غذایی را در نظر بگیرید. مدت زیادی است که جینکو بیلوبا برای افزایش جریان خون به مغز مورد استفاده قرار می گیرد. جینکو همچنین از سلولهای عصبی که تصور می شود در آلزایمر آسیب دیده اند ، محافظت می کند.
        نباید جینکو به کودکان داده شود. مطالعات انجام شده با استفاده از جینکو با بزرگسالان بین 120 تا 4040 میلی گرم در روز بوده است.
        جینکو در قرص ، کپسول ، عصاره مایع و برگهای خشک شده برای گیاهان گیاهی موجود است.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]