چرا بعضی از افراد همیشه توسط پشه ها گزیده می شوند ، در حالی که دیگران اینطور نیستند؟ - عکس کده

چرا بعضی از افراد همیشه توسط پشه ها گزیده می شوند ، در حالی که دیگران اینطور نیستند؟ - عکس کده

برخی از افراد می توانند در تمام تابستان در خارج بنشینند و از نیش پشه رنج نبرند. برخی دیگر با وجود استحمام در DEET تبدیل به یک خارش خارش دار می شوند و هرگز درخشش بنفش zapper اشکال را ترک نمی کنند. چه چیزی می دهد؟

بیشتر مربوط به منظره شیمیایی نامرئی هوا در اطراف ما است. پشه ها با استفاده از رفتارهای تخصصی و اندام های حسی برای دنبال کردن قربانیان با دنبال کردن ردیابی های شیمیایی لطیف بدن خود را از پشت خود استفاده می کنند.

به طور خاص ، پشه ها برای پیدا کردن میزبان خود به دی اکسید کربن تکیه می کنند. هنگامی که ما بیرون می کشیم ، دی اکسید کربن از ریه های ما بلافاصله با هوا مخلوط نمی شود. این موقتاً در گلدانهایی باقی می ماند که پشه ها مانند پودرهای نان از آن پیروی می کنند. [چرا پشه ها در گوش های ما وزوز می کنند؟]
بستن

ژوپ وان لون ، جراح و دانشمند در دانشگاه واژنینگن در هلند گفت: "پشه ها خود را به سمت آن پالس های دی اکسید کربن متمرکز می کنند و پرواز را به سمت عقب نگه می دارند زیرا غلظت های بیشتری را نسبت به هوای طبیعی موجود دارند." با استفاده از دی اکسید کربن ، پشه ها می توانند در فاصله 404 فوت (50 متری) از راه دور بر روی اهداف قفل شوند.

وقتی پشه ها حدود 3 فوت (1 متر) از گروهی از اهداف بالقوه دور شوند ، کار شخصی می شود. در ربع نزدیک ، پشه عوامل زیادی را در نظر می گیرد که در افراد مختلف متفاوت است از جمله درجه حرارت پوست ، وجود بخار آب و رنگ.

دانشمندان فکر می کنند مهمترین پشه های متغیر هنگام انتخاب یک شخص بر دیگری متکی هستند ، ترکیبات شیمیایی تولید شده توسط کلنی های میکروب هایی هستند که روی پوست ما زندگی می کنند.

ون لون به Live Science Science گفت: "باکتریها ترشحات غدد عرق ما را به ترکیباتی فرار که از طریق هوا منتقل می شوند به سیستم بویایی در قسمت پشه ها تبدیل می کنند."

این دسته از مواد شیمیایی پیچیده هستند ، از جمله به بالا 300 ترکیب مختلف ، و بر اساس تنوع ژنتیکی و محیط ، از نظر فردی متفاوت است.

جف ریفل ، استادیار زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن که در مورد جذب جاذبه پشه تحقیق کرده است ، گفت: "اگر پدر و دختر را در یک خانواده مشترک مقایسه کنید ، می توانید تفاوت هایی در نسبت مواد شیمیایی که میکروب ها ایجاد می کنند ، وجود داشته باشد."

به عنوان مثال ، مردان با تنوع بیشتر میکروب های پوستی تمایل به دریافت نیش بیشتر از نیش پشه نسبت به مردان با میکروب های پوستی متنوع کمتری دارند ، یک مطالعه در سال 2011 در مجله PLOS ONE نشان داد. علاوه بر این ، مردان با میکروب های متنوع کمتر تمایل دارند که باکتری های زیر را در بدن خود داشته باشند: لپتوتریشیا ، دلفتیا ، اکتینوباکتریا Gp3 و استافیلوکوک.

در مقابل ، در این مطالعه ، مردانی که میکروبهای متنوعی دارند ، تمایل داشتند که باکتریهای سودوموناس و واریووراکس را روی پوست خود داشته باشند.

تفاوت های ظریف در ترکیب این دسته از مواد شیمیایی می تواند تفاوت های زیادی در تعداد نیش های فرد ایجاد کند. ریفل گفت ، ترکیب آن کلنی های میکروبی همچنین می تواند با گذشت زمان در یک فرد متفاوت باشد ، به خصوص اگر این فرد بیمار باشد.

ما کنترل زیادی روی میکروبیومهای موجود در پوست خود نداریم ، اما ریفل بر اساس تحقیقات خود توصیه هایی را ارائه داده است.

وی گفت: "پشه ها رنگ را دوست دارند سیاه" ، بنابراین در انتخاب غذای بعدی خود پوشیدن چیزی سبک تر را در نظر بگیرید.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]